Kaan Özbek

Algı operasyonu!

24 Ocak 2020 Cuma 11:09 | Son Güncelleme: 24 Ocak 2020 Cuma 11:09

YILLAR önceydi bir arkadaşımın oğlu ilkokul 2. Sınıfa gidiyordu. Çocuk bir gün eve ağlayarak gelerek, “Anne sakın ölme olur mu? Ölürsen cehennem de yanacaksın” demiş. “Kadıncağız o nereden çıktı yavrum?” diye sorduğunda çocuk ağlaya ağlaya, “Arkadaşım dedi ki sen başın açık olduğun için ölürsen cehennem de yanacakmışsın!” demiş.
Çocuğu alıp psikoloğa götürdüler. Kaç seans gitti toparlanabilmek için hatırlamıyorum ama çok uğraştılar o travmayı atlatabilmesi için.
Minicik çocukların beyinlerini kapkara şeylerle yıkadıklarını çok duymuş ve görmüştüm ama yakınımda gerçekleşince bu durum hiçbir şüphem kalmamıştı.
Bunları MEB Bakanlığı tarafından basılan bazı ders kitaplarında, başı kapalı anne ve çocuğunun huzurlu ve sevgi dolu gösterilmesine karşın, başı açık anne ve çocuğunun huzursuz ve mutsuz gösterildiği çizimleri görünce yazdım.
Yahu ne istiyorsunuz insanlardan?
İnanç, ibadet, örtünmek insanların kişisel tercihidir. İsteyen inanır, isteyen inanmaz. İsteyen örtünür, isteyen örtünmez.
Herkes kendi çukurunu doldurmayacak mı arkadaş?
Bunu düşmanlık yaratırcasına, her insan aynı düşünce yapısında olmalıymış gibi baskıyla, algı operasyonuyla insanları kafir göstererek yaparak ne geçecek elinize?
Aradan 1400 küsur yıl geçmiş, hala İslamiyet’e inanmayanlar var.
2020 yıl geçmiş Hristiyanlığa inanmayanlar var.
Demiyor mu Kafirun Suresi 6. Ayette, “Sizin dininiz size, benim dinim banadır”
Tanrı’dan daha mı iyi biliyorsunuz!

loading...