Tümer Dede

Görünen köy kılavuz istemez

22 Şubat 2021 Pazartesi 14:33 | Son Güncelleme: 22 Şubat 2021 Pazartesi 14:37

Fenerbahçe Göztepe maçı ile çıkışa geçeceğini düşünen milyonlar yine hüsrana uğradı.

Maçın ilk dakikasından itibaren sahada panik ve savruk bir Fenerbahçe vardı.  İlk dakikadan hemen hücum oynamanın cezasını 9. dakikada ligin en hızlı adamı Halil  kesti. Bir takım nasıl bu kadar kontrolsüz oynar.  Sahada taktik diziliş yok, topu alan çalımla gidiyor.

Takımda görülen eksikler;
- Hücumdaki Valencia, Osayi, Mesut Özil, Thiam arasında yardımlaşma yok,
- Bu takımda Mesut Özil varsa ceza sahası dışındaki serbest vuruşta Caner ve Valencia ancak topu getirir serbest vuruş konulacak yere koyar ve çekilir, Maçta Fenerbahçe’ye verilen serbest vuruşlarda hakemin sipreyi bitti ve Mesut dışında herkes kullandı. Zamanında Ortega topun başına gelirdi tam topa vuracakken Ceyhun Eriş serbest vuruş kullanırdı. Bu durum Hoca’nin saha içinde disiplininde sorun olduğunu gösteriyor.
- Fenerbahçe son maçlarda oyuncu değişikliklerinde fayda sağlayamıyor,
- Kos koca Fenerbahçe bu yenilgileri bir Gustavo’nun olmamasına bağlayamaz,
- Erol Bulut maç içerisinde hep yalnız kalıyor, teknik ekipten beklediği yardımı alamıyor, eğer Volkan Demirel, Mehmet Yozgatlı, Mehmet Aurelio katkı sağlasalardı bu kadar yanlış zamanda yanlış oyuncu değişikliği olmazdı. En azından Osayi çıkıp kurtarıcı olarak Sinan Gümüş girmezdi.
- Ligde tecrübeli hocalar Fenerbahçe’yi çözmüşler ve Saraçoğlunda puan değil, puanlar alıyorlar,
- Gidişat şunu gösteriyor ki bu hafta Abdullah Avcı ve bir sonraki hafta Ersun Yanal Fenerbahçe’den yine puan veya puanlar alacak.

Fenerbahçe haftaya Trabzon maçına bu teknik kadro ile gidemez. Giderse 27. Hafta lige havlu atar ve 2021-2022 sezonunun planlamasına başlar. Bunu yaşamak istemiyorsa Erol Bulut hocamız yardımcılarının bazıları ile yolunu ayırmalı ve kendisine yardımcı olacak İsmail Kartal gibi ligi bilen ve ligin ilk yarısında Konyaspor başındayken bu takımı yenen bir kişiyi yanına almalıdır.
Her şey için geç değil, yeterki doğru zamanda doğru karar alınız Hocam,
Bu takımı Şampiyon yapmak elinizde ama bu teknik ekiple değil, yardımcılarınız çok yetersiz hocam, bir de saha içerisinde lideriniz yok.
Erol Hocam İsmail Hoca ile görüşmenizde fayda var, ikiniz bu zor günlerde bu takımı iyi yerlere getirisiniz.

loading...