Neslihan Yıldız

Galatasaray’ın son transferi Grosskreutz’a takıldı

09 Eylül 2021 Perşembe 14:40 | Son Güncelleme: 09 Eylül 2021 Perşembe 14:41

Salı akşamı, Leicester ile Galatasaray; Nampalys Mendy'nin kiralık transferi için anlaştı. İki kulübün ve temsilcilerinin Mendy’nin Dakar üzerinden İstanbul’a gelip, imzayı atmasının yollarını bulmaya çalıştı. Ancak operasyon başarısız oldu. Galatasaray, Mendy’yi İstanbul’a getirip, daha önce yaşadığı Grosskreutz gibi bir kriz yaşamamak için Assunçao’ya yöneldi.

Son dakikaya kadar her şeyi deneyen oyuncu ve menajeri Yacine Ayad büyük hayal kırıklığı yaşadı. Mendy’nin menajeri Ayad, “Galatasaray ve Leicester ile birlikte Çarşamba günü onu İstanbul’a götürmek için her şeyi denedik. Ancak zaman çok dardı. Tıbbi muayeneyi zamanında yapmamıza imkan yoktu. Kader” açıklamasını yaptı.

Galatasaray, Lazio, Taliban, 11 Eylül! Zoff’tan şok sözler

İtalyan futbolunun efsane ismi Dino Zoff, 11 Eylül 2001'de ABD’de ikiz kulelere saldırı olduğu gece Galatasaray’la oynadıkları maçı hatırlattı.

"Bir şey yapacak zaman yoktu. Hiçbir şey yapmaya vakit yoktu, zaten İstanbul'daydık ve hiçbir şey söylemeye ve yapmaya gücümüz yetmiyordu. İnanılmaz bir durumdu, kimse ne olduğunu anlayamadı” dedi.

O dönemin Lazio teknik direktörü olan Zoff, LaPresse’ye yaptığı açıklamada “o saldırı dünyanın dışındaydı, normal oynadık, yapabileceğimiz de bir şey yoktu. İnanılmaz bir şaşkınlık vardı. Çünkü hiçbir şey bilinmiyorduk. Televizyonda bir şey görmüştük ama doğru olmayan bir şey gibiydi" ifadelerini kullandı.
UEFA , o akşam oynanması planlanan maçları hakkında fikir sahibi olmadığını iddia eden Zoff,. "Yetkililer ile iletişim yoktu. Maça çok az bir zaman vardı. Biz bu yüzden sahaya çıktık. Hiçbir karşı düzen ya da karar alamadık  Lazio'nun oyuncuları ve ekibimi New York'ta yaşananların ciddiyetini ancak Roma'ya döndüklerinde anladılar . "Hepimiz dünyanın geri kalanı gibi hayrete düştük, ancak o ana dönüp baktığımızda yapacak başka bir şey yoktu" diye sözlerini tamamladı.

Galatasaray’ın gençleşme sırrı! Asıl kim istendi! Kim geldi

Galatasaray gençleşti mi, yoksa gençleşmek zorunda mı kaldı… Fatih Terim’in transfer ettirdiği oyunculardan hangisi birinci tercihti. Alınan oyuncular kaçıncı tercih olarak parçalı formayı giymeye hak kazandı.

Sağ bek Boey geldi. Asıl hedefler Rosier (25), Larsen (30), Mario Rui (30)

Sol bek van Aanholt geldi. Asıl hedefler Augustinisson (27), Alioski (29), Kurzawa (29)

Stoper Nelsson geldi. Asıl hedefler Kaan Ayhan (27), Tanganga (22),

Ön libero Assunçao geldi. Asıl hedef Mendy (29), Dieng (24), Lemina (27), Okay (27)

8 numara Cicaldau geldi. Asıl hedef Joao Mario (28), Paulinho (32), Salih (27), Gedson (22)

10 numara Morutan geldi. Asıl hedef Stanciu (27), Claudinho (24), Chiquinho (26)

Eğer Terim’in listesindeki birinci tercihler transfer edilmiş olsaydı; Larsen (30), Alioski (29), Kaan Ayhan (27), Okay (27), Paulinho (32), Salih (27) ve Stanciu (27) yeni transferlerin yaş ortalaması 23.6 değil de 28.4 olacaktı.

Irakli Azarovi transferinde son gün yaşanan kriz

Transfer sona erdi. Trabzonspor’un Irakli Azarovi transferini bitiremedi. Ancak süreç yönetimi canından bezdirdi. 250 bin Euro’dan başlayan görüşmeler günün sonuda 800 bin Euro gibi rakamlara kadar dayandı. Dinamo Batumi kulübünün başkanı Arçil, Trabzonspor Kulübü’ne “tamam” dedi. Trabzonspor Kulübü de İspanya maçından hemen sonra oyuncuyu Trabzon’a getirip imza attıracaktı.

Ancak Başkan Arçil son anda çark etti ve rakamı 1,5 milyon Euro’ya çıkardı. Şok yaşayan Trabzonspor Kulübü de transferden çekilmek durumunda kaldı. Dinamo Batumi’nin transferde oyunların içine girmesinin altında ise ilginç bir durum yatıyor.

Oyuncunun bonservis bedelinin yüzde 60’ı Dinamo Batumi’nin yüzde 40’ı ise Dinamo Tiflis’in hakkı. Gürcü kulübü parayı 1,5’a çıkarıp iyice payını artırmak istedi. Trabzonspor ise buna razı olmadı.

loading...