Konya İnanç

Fenerbahçe’ye Samatta müjdesi…

06 Mayıs 2021 Perşembe 14:43 | Son Güncelleme: 06 Mayıs 2021 Perşembe 14:44

Fenerbahçe’ye tarihi müjde… Genk, transfer pazarını incelemekle meşgul. Belçika ekibi yıldız oyuncu, Paul Onuachu'nun kulüpten ayrılacağına inanıyor ve forvet arıyor. Het Belang van Limburg gazetesine göre listenin zirveside  eski bir tanıdık var .

Gazeteye göre Genk, Ally Samatta'nın dönüşünü düşünüyor. 28 yaşındaki forvet listenin zirvesinde. Ancak 28 yaşındaki oyuncu ancak kiralık olarak ile mümkün. Ne de olsa Ocak 2020'de Aston Villa için 10,5 milyon euro'ya Genk'ten ayrılan forvetin Fenerbahçe’den aldığı maaş Genk’in ödeyebileceğinin çok üzerinde.

Gazeteye göre Fenerbahçe, Samatta’yı kesinlikle tutamayacak. Geçen yaz Club Brugge istedi. Ancak Samatta ilgilenmedi. Fenerbahçe onu 6 milyon Euro'ya devraldı, ancak yine de ayrılmasına izin verecek. Sportif direktör Dimitri De Condé de iddiaları doğruladı.

De Condé, Paul Onuachu için henüz 'reddedilemeyecek bir teklif' alınmadığını söyledi. “Ancak Samatta'nın Paul kalsa bile dönebileceğini göz ardı edemem” dedi.

Fenerbahçe’nin resmi teklifi açıklandı

Belçika’nın walfoot.be internet sitesinde Florian Holsbeek, Belçika Ligi’nde çok iyi bir sezon geçiren Yuma Suzuki için Fenerbahçe’nin resmi teklif sunduğunu iddia etti. Holsbeek’in iddiasına göre Japon golcü için ilk teklifi yapan Hertha Berlin’di.

Ancak Fenerbahçe, St.Truiden’in kafasını, 4.5 milyon euro +1 milyon euro’luk toplamda 5.5 milyon euro’luk teklifle karıştırdı.

St.Truiden, Japon yıldız için 6 milyon euro fiyat belirlemişti. Fenerbahçe’nin sunduğu mali şartlar kabul edilebilir seviyede. Ancak Belçikalı gazeteciye göre Fenerbahçe’nin en büyük sıkıntısı, Suzuki’nin Türkiye Ligi’ni isteyip, istemeyeceği.

IFAB’ın 11.2 maddesi gereği Alanya maçı tekrarlanacak

Fenerbahçe, Alanyaspor maçında hakemin kural hatası yaptığını iddia etti. Maçın tekrar oynanması için TFF’ye başvurdu.
Sarı-lacivertlilerin iddiasına göre karşılaşmanın hakemleri Yaşar Kemal Uğurlu ve Halik Umut Meler kuralı bilmiyorlardı.
Fenerbahçe’nin iddiasına göre orta hakem Uğurlu, VAR’daki Meler’in verdiği karara rağmen pozisyonu incelemediği için kural hatası yaptı.
Fenerbahçe cephesinin iddiasına göre Uğurlu’nun Valencia’ya yapılan faulü ve ofsayta müdahalesini VAR’da inceleme zorunluluğu vardı. Bu kural sezon başına kadar tavsiye, bu sezonla beraber zorunluluk oldu. Sarı-lacivertlilere göre ota hakem ve VAR hakemi 11.2 maddesini bilmediği için kural hatası yaptı.

TAHKİM KURULU’NA GİDİLİP VAR KONUŞMALARI DİNLENMESİ İSTENECEK

Fenerbahçe, Alanyaspor maçıyla ilgili tekrar kararı çıkmasa bile Tahkim Kurulu’na gidecek… hakemin kulaklıkla konuştuktan sonra ofsayt kararı verdiği görüntüleri delil olarak sunacak. IFAB’ın 11.2 maddesini bilmediği için orta hakem Yaşar Kemal Uğurlu ile VAR hakemi Halik Umut Meler’in kural hatası yaptığını tekrarlayacak. 
Fenerbahçe ayrıca Tahkim Kurulu’na gidilmesi durumunda VAR konuşmalarının dinlenmesini talep edecek. Uğurlu ve Meler’in burada 11.2 maddesinden haberdar olmayarak, pozisyonun VAR’dan incelenmemesini işaret edecek.

Galatasaray’da seçim bu şekilde yapılabilirdi

Galatasaray’da 29 Mayıs’ta yapılması planalanan seçim ertelendi. Tüzük’ün 27’nci maddesine göre, “Olağan ve olağanüstü seçim toplantıları Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda hafta sonu tatil günlerinden birinde yapılır” deniliyor.

Ancak Dernekler Masası’ndan alınan bilgiye göre seçimin Galatasaray Lisesi’nin bahçesine kurulacak sandıklarda yapılmasında sakınca yok.

Ancak illa ki, Tevfik Fikret Salonu’nda yapılması üzerinde durulursa pandemi kuralları nedeniyle 8 metrekarelik alan 1 kişinin düşecek şekilde hesaplamalar yapılıp, salon o şekilde seçim yapılması için hazırlanacak. Ayrıca başkan adaylarının 10 dakikayı geçmeyecek konuşmaları Galatasaray Lisesi’nin bahçesine konulacak dev ekrandan ve izlemek isteyenler için GS TV’den de yayınlanarak sorun çözülecekti.  

KRİTİK NOKTA GENEL DİVAN KURUL DİVAN BAŞKANI’NIN SEÇİLMESİ

Ancak Galatasaray’da seçimin olmasını etkileyecek en önemli konu Başkanlık Divanının oluşturulması. Genel Kurul Divan Başkanının seçilmesi gerekliliği. Bu seçim el kaldırarak açık oylama ile yapılıyor. Son seçimde 4 binin üzerinde oy kullanıldı. Galatasaray’da eğer adaylar seçimin olmasını istiyorsa tek bir Genel Kurul Divan Başkanı üzerinden anlaşarak kapalı oylamaya geçilmesi yönünde prensip kararı alması gerekiyor.

Adaylardan bir tanesi bile kabul etmez ve mahkemeye giderse seçim iptal olur.

GALATASARAY’DA SEÇİM ANCAK BU ŞEKİLDE OLABİLİR

20 değil 40 sandık koyulacak. Oy verme işlemi +2 saat uzatılacak. Oy verecek üyeler Galatasaray Lisesi bahçesine yığılma olmasını engellemek için küçük gruplar halinde alınacak. Hatta bir gün önceden kendilerine hangi saat diliminde oy atabilecekleri kısa mesaj ile iletilecek. Oy verecek üyeler, kendilerine gönderilen SMS’lerde yer alan sandık numaralarını ve HES kodlarını göstererek oy kullanabilecek. Oy veren üyeler alanda  tutulmayacak. Seçim sonuçlarını beklemelerinin önüne geçilecek. Oyunu veren hemen dışarı alınacak. Evlerine dönmeleri teskin edilecek.

loading...