Konya İnanç

Fenerbahçe'de 30 gol atacak Baghdad Bounedjah için anlaşma tamam

16 Eylül 2020 Çarşamba 11:12 | Son Güncelleme: 16 Eylül 2020 Çarşamba 11:12

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun ''30 gol atacak'' diyerek tanıttığı Baghdad Bounedjah'ın transferinde anlaşma sağladığı öğrenildi.

Fenerbahçe 30 gol atacak birinci, 15 gol atacak ikinci forveti arıyor... bunu da Vedat Muriqi’den gelecek kaynağın 5-6 milyon Euro’suyla yapmak istiyor. Emre Belözoğlu'nun belirlediği golcü son üç sezonda 78 maça çıkıp 78 gol atan Baghdad Bounedjah.

Emre Belözoğlu, hazırladığı raporda Bounedjah’ın menajeri ve kendisiyle görüştüğünü, Katar’da çok daha yüksek ücretler kazanmasına rağmen kariyerini Avrupa’da bitirmek istediği için Fenerbahçe’ye gelmek istediğini söyledi.

Oyuncunun menajeri Muhammed Slama, Cezayirli oyuncunun kulübünden bonservisini 5 milyon Euro’ya almak için anlaştığını Emre Belözoğlu'na iletti. Fenerbahçe’nin resmi teklif göndermesi durumunda Al Sadd’ın bu teklifi kabul edeceği cevabını verdi.

Bounedjah’ın son üç sezonu.

2019-20 sezonunda 22 maçta 16 gol

2018-19 sezonunda 33 maçta 42 gol

2017-18 sezonunda 23 maçta 20 gol

Ze Luis Fenerbahçe'de 15 gol atarsa 9 milyon Euro ödenecek

Fenerbahçe, ''15 gol atacak isim'' olarak belirlediği Ze Luis için Porto'ya teklifini yaptı. Oyuncu 2 milyon Euro'ya kiralanacak, 15 golü geçerse sarı lacivertliler bonservisini 9 milyon Euro ödeyerek alacak.

Fenerbahçe, Vedat Muriqi’nin yerine alınacak golcü adayları arasında Ze Luis ismi de yer alıyor... Porto daha önce Beşiktaş’tan Ze Luis için 2 milyon Euro kiralama bedeli ve 7 milyon Euro kesin satın alma opsiyonu istemişti. Fenerbahçe 2 milyon Euro’yu kabul etti. Ancak Porto’ya 7 milyon Euro’ya kesin satın alma opisyonu yerine 15 gol üzerinde atarsa 9 milyon Euro’luk bir bedel yazdırmayı önerdi.

Bu arada daha önce Beşiktaş’a 2 milyon Euro’ya evet diyen Ze Luis’in aynı rakama Fenerbahçe’ye de gelmeye hazır olduğu bildirildi. Görüşmeler sürüyor.

Tisserand'ın Fenerbahçe'yi tercih etme sebebi

Fenerbahçe, Marcel Tisserand'ı transfer etti. DR Kongolu stoper, neden sarı lacivertlileri tercih ettiğini açıkladı.

Marcel Tisserand, Fenerbahçe’yi neden seçtiğini anlattı. DR Kongolu stoper, ''Çünkü onlar en hızlı, en sert ve en ciddi ilgiyi gösterdiler. Diğer kulüplerle temas kurduğum doğru. Ama sportif veya finansal olsun bana aynı ilgiyi göstermediler. Burada antrenör ve spor direktörü ile doğrudan konuşabildim. Maç planları ve taktikleri hakkında konuştuk. Bunu diğer kulüplerden bilmiyordum. Bu benim için çok önemliydi'' dedi.