Neslihan Yıldız

Fatih Terim’den Frank Lampard ile intikam alacak

02 Mayıs 2021 Pazar 18:26 | Son Güncelleme: 02 Mayıs 2021 Pazar 18:28

Galatasaray’da Eşref Hamamcıoğlu her seferinde Fatih Terim’le yola devam etmek istediğini söylüyor. Ancak tecrübeli teknik adama yeni ve daha düşük bir teklif sunacaklarını ayrıca Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma gereği ciddi anlamda budanmış bir transfer bütçesi vereceğini açıklıyor. Camiada herkes biliyor ki bu Terim’e “seninle çalışmak istemiyoruz” demek.

Ayrıca Hamamcıoğlu’nun listesinde futbol şubesi Terim’in Igor Tudor’ın yerine gelir gelmez kovduğu Cenk Ergün olacak. Her ne kadar Hamamcıoğlu’nun listesinde ikinci Başkan olarak yer alacak Cemal Özgörkey’in, “hocam her istediğinizi yapmaya çalışacağım” sözü verse de Terim’in de önüne gelmesi muhtemel şartlar yüzünden Hamamcıoğlu ile çalışmak istemediği öğrenildi.
Ayrıca Hamamcıoğlu’nun Terim’in yerine getirmek için Frank Lampard’la görüşüp Galatasaray teknik direktörlük teklif ettiği iddiası da camiada yüksek sesle dillendiriliyor.

Mehmet Yiğit Alp yönetimi bırakıyor mu?

Teknik Direktör Abdullah Avcı ile yapılan toplantıda Başkan Ağaoğlu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan yer almıştı. Toplantıda Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp'in olmaması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bilindiği üzere Avcı Trabzonspor'a gelirken Mehmet Yiğit Alp ve Ertuğrul Doğan'ın büyük desteğini almış ve kendilerine teşekkür etmişti. Takım planlamasının yapıldığı bir noktada asbaşkanın olmayışı camianın önemli isimlerinden Şükrü Kuleyin'in de dikkatinden kaçmadı.

Bir açıklama yapan Kuleyin "Trabzonspor Başkanı ve As Başkanına sesleniyorum.. Ya hesaplaşın yollarınızı ayırın ya da helalleşip kongreye kadar yola devam edin. Artık; Bu kopukluk kulübümüze zarar vermeye başlamıştır... Bu güne kadar suskunluğumuz takımın ligdeki gidişatına zarar vermemek içindi" ifadelerini kullandı.

Ersin’i izleme kılavuzu 

Bugün basınımızda Nice’in Ersin Destanoğlu’na talip olduğu haberi yapıldı. Beşiktaş ile 2023’e kadar sözleşmesi bulunan ve takımın altyapısından yetişen Ersin’i Nice’in scout’ının, Hatayspor maçında izlemek için Vodafone Park’a geldiği iddia edildi.

Ancak bazı gerçekler kafa karıştırıcı!

Fransa’da 3 Nisan’dan itibaren tam kapanma başladı. 5 Nisan’dan itibaren Fransız vatandaşlarının ve ülkede oturma izni bulunanları olağanüstü durumla haricinde şehirlerarası yolculuk yapmaları ve yurt dışına çıkışları yasaklandı. Daha önce biletleri olan Fransız vatandaşları dışında ülkeye girişler durduruldu.
Fransız hükümeti önce Avrupa Kupaları’nda yer alan Fransız takımlarının maçlara çıkmasını yasakladı. Sonra özel için çıkarttı. Aynı şekilde tüm yabancı milli takımlarda oynayan yabancı oyuncular gibi Türk Milli Takımı’nda forma giyen Burak Yılmaz, Zeki ve Yusuf’a önce yasak getirildi. Sona yasak geri çekildi.
Fransız takımları bile Avrupa Kupası maçlarına hükümetin özel izniyle giderken, bir Fransız scoutin Türkiye’de maç izlemeye gelmesi ciddi bir emek gerektiriyor.

Tiquinho’nun yeni takımı

Trabzonspor’a yazılan Tiquinho Soares’in eşi Angela Silva, kocasının yeni takımını açıkladı… birkaç gün önce Silva, Cortinthians’ın Guarani ile oynadığı maç sırasında bir paylaşım yaptı. Maçın fotoğrafının altına Corinthians yazısını paylaştı. Bu paylaşım Tiquinho’nun Corinthians, Palmeiras ve Sao Paulo’dan hangisine transfer edileceğinin tartışıldığı ortamda geldi. Silva’nın son noktayı koyduğu iddia edildi.

Brezilya’da hiç üst düzey takımda oynamayan Tiquinho’nun eşi Silva yaptığı bu paylaşımı; Timão Central’den Maria Beatriz de Teves’e, “eşimin işlerine karışmam. Ancak onun da benim de taraftarı olduğumuz takım için paylaşım yaptım” dedi.
28 Eylül’de 4.5 milyon Euro’ya Porto’dan Çin’in Tiger takımına transfer olan Tiquinho’nun sözleşmesi 1 Mart’ta feshedilmişti.

Gervinho ve Bruno Peres’i bu sözlerle yalanladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu son günlerde ortaya atılan Gervinho’ya 2 yıl için 2 milyon Euro’dan 4 milyon euro ve Bruno Peres’e de 1.8 milyon Euro’dan 3 yıl için 5.4 milyon euro ödeneceği iddialarını yalanladı.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor'da limit belli. Bir oyuncuya yıllık 1 milyon 500 bin Euro üzerinde bir ödeme yapmamız mümkün değil” derken, Gervinho ve Bruno Peres’le herhangi bir ilgileri olamayacağını da net olarak açıklamış oldu.

Bordo-mavili kulüpte en yüksek rakamı 1.5 milyon Euro ile Nwakaeme alıyor. Nijeryalı oyuncuyu 1.3 milyon Euro ile Afobe, Djaniny ve Hugo takip ediyor.

Afobe gelecek sezon kadroda olmayacak. Ona ödenen 1.3 milyon Euro’nun Başakşehir’den alınması düşünülen Edin Visca’ya verilmesi düşünülüyor. Ayrıca Djaniny’nin de gönderilmesi ve ona ödenen rakamın 800 bin Euro’sunun transferi gündemde olan Sherif’e verilmesi planlanıyor. Gelen bilgilere göre Sherif bu rakamı kabul etmiş durumda. Trabzonspor ayrıca ikinci bir forvete de Djaniny’nden edilen 1.3 milyon euro’luk karın 500 bin euro’sunu ödemeyi düşünüyor. Trabzonspor’da Salih Kavrazlı ile beraber Polonya’nın Wisla takımında forma giyen ve sözleşmesi biten 18 yaşındaki Buıksa gibi yabancı bir ikinci forvetin de kadroda tutulması planlanıyor.

loading...