Neslihan Yıldız

Fatih Terim'den ayrılık sözleri

17 Eylül 2021 Cuma 15:44 | Son Güncelleme: 17 Eylül 2021 Cuma 15:46

Fatih Terim dün akşam kazanılan Lazio maçından sonra İtalyan medya mensuplarıyla bir araya geldi. İtalyan gazetecilerle şakalaşan Terim onlara, “iyi yolculuklar. Mourinho’ya selam söyleyin. Roma’da görüşürüz” diye mesaj verdi.

Ayak üstü yapılan bu sohbet toplantısı sırasında Terim, “İtalya’yı seviyorum. Her zaman konuştuğum bir çok arkadaşım var. Serie A’yı her zaman takip ederim. İtalyan gazetelerini okurum. Bugün bile La Gazzetta Dello Sport’u okudum. Birçok meslektaşımı takip ediyorum. Sarri’yi çok seviyorum. O benim arkadaşım. Onu Napoli’nin ardından Chelsea ve Juventus’u çalıştırdığı dönemlerden beri takip ediyorum. Lazio çok iyi olacak. Şimdi Galatasaray ile 3 yıllık sözleşmem vae. Adamlarımla beraber bir şeyler yapmak için uğraşıyorum. Bu maceranın sonunda İtalya’dan bir telefon gelirse hemen ayrılırım” dedi.

Marcao’dan ödüle cevap

Kerem’i dövmesine rağmen Lazio maçında sahaya sürülerek Fatih Terim tarafından ödüllerindirilen Marcao defansif hamleleriyle geceye damga vurdu… Brezilyalı 7 kezle UEFA Avrupa Ligi ilk maçlarının en fazla top kesen oyuncu oldu. Morutan ise en fazla kötü kontrol yapan ikinci oyuncu oldu. Leicesterlı Daka 8 kez kötü kontrol yüzünden top kaptırırken, Morutan ise 7 kötü kontrol yaptı.

Galatasaray; kesti, biçti doğradı! UEFA’nın birincisi oldu

Galatasaray dün akşam Lazio’yu 1-0 yendi… UEFA Avrupa Ligi’ne 3 puanla başladı. Sarı-kırmızılılar 18 kezle gecenin en fazla top kesen takımı oldu. 8 kezle Genk ve Legia ile beraber az faul yapan 3’üncü takımdı. Galatasaray 41 kezle Lyon’la beraber en başarılı uzun top atan ikinci takım oldu. Lazio kısa pasla (2 kez) en fazla kilit pas veren takım. Galatasaray ise 7 kezle en az uzaklaştırma yapan 3 takımdan birisiydi.

Harakiri! Ördek! Nakavt! Galatasaray, İtalyanları şok etti

İtalyan basını Lazio’nun Galatasaray’a yenilmesinin şokunu yalıyor… maçın sonucunu anlık olarak okurlarına duyuran İtalya’nın önde gelen basın yayın organları özellikle ölümcül hatayı yapan Strakosha’ya yüklendiler.

La Gazzetta Dello Sport Strakosha harakiri yaptı. Galatasaray hediyeyi kabul etti.

CorSport: Strakosha’dan kendi kalesine sansasyonel gol

Sky Sport: Sarri nakavtla başladı. Strakosha’nın hatası belirleyici oldu.

FanPage: Strakosha Galatasaray'a galibiyeti hediye etti

Libero: Ördek Starkosha, Lazio’yu Galatasaray’a 1-0 mağlup ettirdi

RAI: Lazio, İstanbul’da düştü.

Nazione: Lazio, Avrupa Ligi'ne kötü başladı! Galatasaray’a nakavt oldu.

Strakosha’yı savundu

Fatih Terim’in yıllar önce Galatasaray’a getirmek istediği Acerbi, İtalya’da kalmayı seçmişti… İtalyan oyuncu 1-0 kaybettikleri maçtan sonra Lazio Style Radio'nun mikrofonlarına konuştu.

Maçı; "Milan ile kötü bir izlenim bıraktık  bugün kendimizi kurtarmak istedik ama başaramadık. Çok koştuk. Hala biraz mesafe almalıyız. Biz zaman zaman enerjiyi israf ettik. Eve önemli bir sonuç getirmek için eksiklerimizi tamamlamlıydık. Pazar günü, sayfayı çevirmemiz, yaptığımız hataları analiz etmemiz ve mutlaka kazanmamız gereken başka bir maç var” şeklinde değerlendirdi.

Maça damga vuran hatayı yapan Strakosha için, “üzgünüm çünkü herkesin başına gelebilecek bir hata yaptı. Üzgünüm çünkü az oynuyor ama ne yazık ki bunlar olan hatalar” dedi.

loading...