Neslihan Yıldız

Fatih Terim ne dedi, ne demek istedi!

18 Ekim 2020 Pazar 13:01 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2020 Pazar 13:07

Fatih Terim’in BeinSports’a verdiği röportajın ikinci bölümü yayımlandı. Tecrübeli teknik adam yine açık açık söylemedi ama pek çok yere mesaj verdi. İşte Terim’in verdiği röportajda yer alan bazı şifreler.

* Muslera’nın sözleşmesini uzatalım.

* Yönetime transfer edilecek oyuncularla ilgili liste vermedi.

* TFF’den aldığı tazminatı Çocuk Esirge Kurumu’na bağışlamasına rağmen kendisinden bir teşekkür esirgendi.

* Başkan ve yöneticileri çoğu zaman o görevde olmayı hakketmedikleri halde mevkilerinde tutmak için çabaladı.

* Falcao’nun kapasitesi var ama artık yaşlı. Bundan fazlasını beklemeyin.

* Mert Hakan gibi oyuncular başka takımla görüştükleri anda listemizden çıkar.

* Galatasaray’da geçici olarak oynadığına inanan oyuncu istemiyor. Kiralık oyuncuları bu sezon bu yüzden istemedi.

* Arda Turan takım içinde liderlik uğraşında ancak henüz beklentileri karşılayamadı.

CENGİZ YÖNETİMİ, MUSLERA’NIN SÖZLEŞMESİNİ YENİ YÖNETİME BIRAKTI

Fatih Terim, Muslera’nın sözleşmesinin uzatılmasını bekliyor… hali hazırda çalışmalarına Uruguay’da devam eden kaptan da, sözleşme yenilemeye hazır. Ancak Galatasaray yönetimi, Uruguaylı file bekçisinin sözleşmesini yeni yönetime bırakma kararı aldı. Başkan Mustafa Cengiz’in aldığı karar çerçevesinde bu yönetim Muslera ve Emre Akbaba dahil sözleşmeleri sezon sonunda bitecek oyuncularla görüşmeyecek.

TERİM, AMRABAT’TAN SONRA BİR DAHA TÖVBE ETTİ

Fatih Terim son röportajında Emre Utkucan’ın başında bulunduğu scout ekibini, “Bundan 8 sene evvel, dedim ki ‘Arkadaşlar, teknik adam oyuncu önermez” diye anlattı… Terim’e bu kararı aldıranın ise 2012-13 sezonunda transfer edilen Amrabat olduğu ortaya çıktı. Faslı oyuncuya verilen 8.6 milyon euro’nun ardından aldığı tepkiler yüzünden Terim’in bir daha asla yönetime oyuncu önermediği ortaya çıktı. Terim’in kurduğu scout ekibinin önerdiği ve transfer edilen ilk isimde Bruma oldu.

TERİM’İN “KREDİMİ HARCADIM” DEDİĞİ İSİM ALBAYRAK İDDİASI

Kısa süre önce Mustafa Cengiz yönetimini oyuncu satamamakla suçlayan Fatih Terim son verdiği röportajda, “Birçok başkan, yönetici için kendi kredimden harcadım bugüne kadar, helali hoş olsun, yine yaparım” ifadelerini kullandı.

Terim’in bu ifadeleriyle Mustafa Cengiz’i değil de Abdürrahim Albayrak’ı hedef aldığı iddiası gündeme geldi. Son dönemde Albayrak’la oldukça ciddi fikir ayrılıkları yaşayan tecrübeli teknik adamın bunu açık açık dile getirmekten çekinmediği biliniyor. 

TERİM,  FALCAO’YU KUTLADI BEKLENTİLERİNİ ANLATTI

Kolombiya Milli Takımı’ndan dönen Falcao’ya Fatih Terim’den kutlama geldi. Uzun süre sonra milli takıma dönen oyuncusuna, “Galatasaray’da da beklentileri karşılama zamanın geldi. Çabanı takdirle karşılıyorum. Düzenli bir form grafiği yakalarsan, o beklentileri karşılayacak performansa ulaşırsın” ifadelerini kullandı.

TERİM KİRALIK OLACAKLARI İÇİN BALDE, MARIO VE BENASSI’Yİ İSTEMEDİ

Galatasaray geçen sezona Seri, Lemina, Onyekuru, Andone, Saracchi, Emre Mor ve Nzonzi’yi kiralayarak başladı… devre arasında Emre Mor ve Nzonzi ile yolları ayrıldı. Sezon bitmeden Monaco, Onyekuru’yu geri aldı. Andone sakatlandı. Sezonu kapattı. Seri ve Lemina takımlarına döndü. Galatasaray’da kalan tek kiralık oyuncu Saracchi oldu. Ayrıca bu sezon başında Etebo kiralık alındı.

Scout ekibinin bulduğu, Terim’in onayladığı Keita Balde, Joao Mario ve Marco Benassi ile anlaştı. Ancak tecrübeli teknik adam “aidiyet” duyguları olmayacağı için bu oyuncuların kiralanmalarına karşı çıktı.