Konya İnanç

Falcao'nun doktoru müjdeyi verdi: Sakatlığı geçti!

15 Kasım 2019 Cuma 14:23 | Son Güncelleme: 15 Kasım 2019 Cuma 14:23

Golcünün tedavisini üstlenen Atletico Madrid’in doktoru Kolombiya’da Caracol Radyosuna, Falcao’nun durumu hakkında en son ve net bilgileri verdi.

Falcao’yu 23-24 yaşından beri tanıyorum. Berberiniz saçlarınızı iyi kesiyorsa değiştirmediğiniz gibi doktorunuza güveniyorsanız  onu da değiştirmezsiniz. Falcao’nun G.Saray’ın doktorundan izinsiz bana tedavi olduğu, uyguladığım tedaviyle ilgili G.Saray’a bilgilendirme yapmadığım iddiaları çok saçma. Buna ancak aptallar inanır. Onun kas yapısını en iyi ben biliyorum.

Mikro kemik kırığı yok. Sahalara erken dönmek için kortizon içerikli ilaçları almasına hiç  izin vermedim Kemik iliği sendromu da geçirmiyor. Sorunu aşil tendonunda. Onu da çözdük. İstanbul’a gönderdik. Önceki diz sakatlığı ile bu sakatlığın alakası yok. 2 yıl içinde önce 5 sonra 6 ay oynamayan bir futbolcu bahsettiğimiz. Öyle kolay teslim olacak bir savaşçı deği. Sakatlığı geçti, bundan sonrası kondisyonerlerin işi.

Radamel Falcao: Taraftarı üzdüm, mutlu etmeye geliyorum

Bir müddettir sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan Radamel Falcao, dönüşü öncesi taraftara mesaj verdi.

Transferi ile dünya gündemine oturan Radamel Falcao, sakatlığı sonrasında ise katkısı ile sınıfta kaldı. Başkan Mustafa Cengiz'in "Çok namuslu çocuk, çok çalışıyor geri dönmek için" dediği Kolombiyalı yıldız geri dönüşünün sinyallerini ise sosyal medyadan verdi.

Antrenman görüntülerini paylaşan Falcao, yakın çevresine de sık sık günah çıkarıyor. 33 yaşındaki oyuncu "Taraftarı çok üzdüm, çok çalışıyorum, tedavimi tamamlayıp gollerimle onları mutlu edeceğim" dedi.

"BENİM İÇİN ÇOK ÇALIŞTILAR"

Sağlık heyetinin de kendisi için yaptıklarına teşekkür eden deneyimli oyuncu, "Teknik direktör Fatih Terim, antrenörler ve tabii ki sağlık heyeti… Onlar benim için çok çalıştılar ve onları da mutlu etmek için en iyi şekilde hazırlanıyorum. Eskisinden daha iyi performans ile döneceğim" ifadeleri ile içini döktü.