Erkan Özmen

Sergen Yalçın ayrılık sinyali mi verdi?

06 Ekim 2020 Salı 16:12 | Son Güncelleme: 06 Ekim 2020 Salı 16:12

Beşiktaşlı futbolcular, yatıp kalksın maçın seyircisiz oynandığına dua etsinler. Kara Kartalların o müthiş Çarşı Gurubu bu maçta tribünlerde olsaydı sahadaki futbolcuların vah haline.

Maç kaybedilir ama bu kadarı da olmaz. Yazık, hem de çok yazık. Beşiktaş’ı kendi sahasında bu kadar beceriksiz, bu kadar ruhsuz ve bu kadar moralsiz olduğunu hiç görmedim.  

Sergen hoca takımda revizyon yapayım derken maalesef işin içine etmiş. Sahaya sürdüğü orta saha oyuncuları kesici, ama dağıtıcı değil. Savunmaya yardım ediyorlar ama hücuma katkıları yok denecek kadar az. Golcülerini atağa kaldırmak için forvet arkasına top atamıyorlar. Takım için çok önemli bir yeri olan forvet arkasında oynayacak oyuncu yok. Bir zamanlar bu mevkide başarılı olan Ljajic’ büyük bir düşüş var.         

Golcü diye alınan Aboubakar geldi ama adam golcü değil çok koştu ama netice sıfır. Daha önce denenmişti başarılı olamadı gönderildi. Stoperde Vida’yı kestin ama sahaya sürdün stoperler yerlerde süründüler. Elinde daha önce geldiği takımda sağbek oynamış ve başarılı olmuş Dorukhan varken Necip üzerinde ısrar etmek niye? Bu şartlarda Necip’in de futbol hayatı bitme ye yakın. Sağ ve soldan ortalar yapacak oyuncular yok, golcü yok gol atamıyorsun…   

Sergen hocam bunları yazarak fazla ahkam kesmek istemiyorum. Senin ne derece zeki bir futbol bilgini olduğunu biliyorum. Ben sadece Gençlerbirliği maçı için bana göre olan yanlışlarını söylüyorum. Senin işine karışmak gibi bir niyetim yok. Ama esas üzerinde durulması gerekenler aşağıda yazdıklarım.         

Sergen Hocam senin teknik direktörlüğüne kimse bir şey söyleyemez. Zaten ülkemde Teknik Direktörlük mesleğini senden daha çok başarılı bir şekilde yapan kimsede yok. Basın toplantısında anlattıklarını daha önceki konuşmalarımızda bana anlatmıştım. Gerçekleri açıklamışsın Beşiktaş Futbol Takımının yönetim kurulu tam bir kaynayan kazan olmuş durumda.    Takımın kasası tam takır kara bakır. Para yok kimse elini cebine atmıyor. Tanrı razı olsun Bizimde Koç’umuz var ama genç Koç kadar eli açık değil. Hal böyle olunca transfer yapılamıyor. Dolayısıyla transfer de istediğin oyuncuları aldıramıyorsun.

Zaten durum açık; “Birçok şeyi televizyondan öğreniyorum. Bu da beni üzüyor. Her şeyi ben yapıyormuşum gibi bir hava oluşturuluyor ama bunu konuşamıyorum. İşimi yapmağa çalışırken bunlarla uğraşıyorum ve demoralize oluyorum.” diyerek gündeme getiriyorsun.      

İşte her şey burada başlıyor ve burada bitiyor. Acaba Sergen Yalçın Bu Bizans oyunlarından bıkmış ayrılık sinyallerimi veriyor?