Erkan Özmen

BU BEŞİKTAŞ KÜME DÜŞER Mİ?

30 Eylül 2019 Pazartesi 12:06 | Son Güncelleme: 30 Eylül 2019 Pazartesi 12:06

Beşiktaş bu sistemle giderse bu sene çok kötü günler yaşayacak.

Bu sistem olmuyor ama Avcı hala inadım inat diyerek devam ediyor. Yazık Beşiktaşıma hem de çok yazık. Kara Kartallar maça hızlı başladılar ama topu ilerde Burak Yılmaz ile buluşturmayı başaramadılar. Sağdan ve soldan ortalar gelmedi.

18. Dakikada Caner soldan gelerek ortaladığı yüzde yüz gollük topu Oğuzhan kaleye gönderemedi. Bu orta gol olsaydı maçın şekli çok değişebilirdi.

Avcı yine Necip’i stoper oynatma ısrarı hiç yerinde değil. Necip bu takımda oynar ama stoper de asla oynayamaz. Soldan Caner, sağdan Gökhan Gönül ileri çıkınca Trabzon ileri oyuncuları yolgeçen hanı haline gelen Beşiktaş savunmasını geçip kaleci Karius ile karşı karşıya kaldılar.

Ayrıca Beşiktaş takımın Doğukan ve Necip gibi iki oyuncusu kendi kalelerime gol atmaları da maçın ilginç yönlerinden biriydi.

Trabzon savunmayı önde kurarak oyuna başladı. Bu yüzden orta saha da Atiba, Oğuzhan ve Doğukan pek başarılı olduğu söylenemez bu yüzden Beşiktaş orta sahadan başlayarak oyun kuramadı ama Atiba yine sahanın en çalışkanıydı. Taylor Boyd’un Lens’ten hiç farkı yok.

Gelelim hakeme Hakem Ali Palabıyık bildiğiniz gibi eyyamcıydı.

İlk yarı bittiğinde iki takım oyunculara gösterdiği 5sarı kart vardı.

İkinci yarıda Beşiktaş Trabzonlu futbolculardan iki gol daha yedi ve bir gol attı. İkinci yarıda Kara Kartallar maça çok asıldı ama sonradan oyuna giren Güven’in ayağından ancak bir gol kazanabildiler. Trabzon savunması kısa ayağa paslarla gol arayan Beşiktaş golcülerine geçit vermedi. Noundu ancak ikinci yarıda açıldı, çok çalıştı.

Biz spor yazarları Bu Abdullah Avcı ve onun bu saçma sapan taktiği ile bir yere varamaz diyoruz ama diyoruz ama kimse dinlemiyor. Beşiktaşımın bu hallere düşmesine yüreğim yanıyor. 6. haftada Beşiktaş ancak 16. sırada yani sondan 3. sırada yani düşme hattının içinde.

Sen çok yaşa Şenol Güneş’i harcayarak Abdullah Avcı teknik direktörlüğe getiren Fikret Orman başkan.

Kara Kartalın Rıza Çalımbay, Sergen Yalçın, Samet Aybaba gibi başarılı teknik direktörleri varken onları görmezden gelenlere söylenecek çok şey var.

Trabzon seyircisi beş, beş, beş derken palabıyık maçı bitirdi.

Maç bittiğindi sarı kartların sayısı 9