Dr. Figen Ökten

Karım artık bana karşı çok soğuk davranıyor!

12 Temmuz 2020 Pazar 09:17 | Son Güncelleme: 12 Temmuz 2020 Pazar 09:17

SORU: Sayın hocam, ben 25 yaşında, bir yıllık evli bir erkeğim. Bir yıl içinde karımdan çekindiğimden dolayı onunla yalnız birkaç kez ilişkiye girebildim. Ondan çekinmem yüzünden istediğim pozisyonlara giremiyorum. Karım bana artık çok soğuk davranıyor. İlişkimizi daha heyecanlı ve çekici hale getirmek için ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler!

cevap: Değerli okurum, böyle erkeği de ben anlamakta güçlük çekiyorum. Karısından çekinen bir erkek! Nasıl bir şey anlamıyorum. Yani utanıyor musun? Bu işi başaramam diye korkuyor musun? Yoksa aslında karını pek beğenmiyorsun ve sevmiyorsun da bu duygulara bir kılıf mı bulmaya çalışıyorsun? Yeni evli erkek senede 3-4 kere cinsel ilişkide bulunmuşsa elbette kadın hep soğuyacak ve kızacaktır. O içinden ‘O zaman benimle niye evlendin?’ diye soruyordur. Aynı soruyu ben de soruyorum. Niye evlendin? Çünkü evlilik evcilik oyunu değildir. İlişkinizi daha heyecanlı hale getirmen için oku, öğren, bazı fantezileri keşfet ama karın da aynı biçimde o fantezilere katılsın. Seni biraz heyecanlandırsın.

Her gün istiyorum ama...

SORU: İyi günler Figen Hanım. Eşimle haftanın 5 günü seks yapıyoruz ama ben bir türlü doymuyorum. Ben her gün olsun istiyorum ama eşim buna yanaşmıyor. Eşimi çok seviyorum ama tatmin edemediği için dışarıya kayıyorum. Eşim duyarsa yanarım. Bu konuda siz ne dersiniz?

cevap: Allah gözünü doyursun demekten başka ne söyleyebilirim ki değerli okurum... Kadın daha ne yapsın yahu, bence haklı da... Sana tavsiyem karını fazla zorlama ve yorma. O bir insan robot değil! Robotlar bile çok kullanılmaktan zamanla bozulur. Dışarıdaki kadınlara gelince, onların hepsi risk faktörü. Haftada 5 ile yetin, haline şükret! Bu rakamı hiç görmeyen erkekler de var...

Ameliyat olan biri kendini tatmin edebilir mi?

SORU: Merhaba doktor hanım, varikosel ameliyatından sonra ne süre kendini tatmin etmemek gerekir ya da böyle bir kural var mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Size şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP: Değerli okurum, varikosel operasyonu sonrası böyle bir kural yok. Ancak yine de 1 hafta sonra cinsel aktiviteye başlanmanı önerebilirim. 3-4 hafta da ağır egzersiz yapmaman gerekir.

Akıntılarım partnerimde kaşıntıya sebep oluyor!

SORU: Kolay gelsin Figen Hanım. Benim belli zamanlarada vajinamdan beyaz parça parça akıntılar geliyor. Partnerimle cinsel ilişkiye girdiğim zaman bu beyaz parçalar onda kaşıntı ve sivilce yapıyor. Lütfen bana bu konuda bilgi verip yardımcı olur musunuz?

CEVAP: Değerli okurum, bahsettiğin durum vajina iltihabı ile uyumlu ve tedavi olmadığın sürece bunu partnerine bulaştırma riskin var. Bu nedenle tedavi olman şart.

Boşaldıktan sonra devam ediyor!

SORU: Merhaba Figen Hanım... Eşimle düzenli olarak ilişkiye giriyorum. Ancak boşaldıktan sonra ereksiyon halim bir süre daha devam ediyor. Acaba bu neden olur?

CEVAP: Değerli okurum, ne güzel işte, bu senin cinsel performansının çok iyi durumda olduğunu gösterir. Bu şekilde birkaç kere daha ilişkiye girebilirsin.