Şevket Arslan

“Bildiği kadarı” Beşiktaş’a 30 milyon TL’ye maloldu…

20 Kasım 2020 Cuma 14:44 | Son Güncelleme: 20 Kasım 2020 Cuma 14:44

Spor haberciliği yapmak zordur… yürek ister.

Duyduğunu doğrulatmak önemlidir. Ancak doğrulatmak istediğiniz her haberde, “Nereden çıkarıyorsunuz kardeşim bunları. Yok öyle bir şey…” diyen sorumlular karşınıza çıkınca, haber yapamaz duruma geliyorsunuz!

Birkaç kez önümüze gelen haberi, “Yok artık” diye yapmadık! 3-5 gün sonra başka yerde okuduk. Kendimize kızdık.

Bir de dengeleri gözeterek haber yapmak var. Eğer denge derseniz, “haber yapamaz” duruma gelirsiniz.

Ya da son dönemde artık ayyuka çıkan ve başkanların bile açık açık söylediği, “Para ile haber yapanlar…” klasmanına düşersiniz.

Fotospor hata yapmıyor mu? Yapıyor!

Muhabirlerimizin getirdiği haberlere bazı zamanlar biz de, “Çok saçma demiyor muyuz?” Elbette diyoruz.

Dünkü sitemize bir bakalım!

* Terim’in yerine Jardim ile görüşme yapıldı!

Haber toplantısında konuştuğumuz, “Terim kovmaya kimsenin gücü yetmez. Gelen başkanda, giden başkanda yapamaz.”

Buna inanıyoruz. Ancak şunu da biliyoruz.  

Galatasaray’da fraksiyonlar var. Terim’i seven ve nefret eden gruplar var. Yüksek ihtimalle seçilemeyecek başkanlardan birisi, Fransa’daki bazı kişileri araya sokarak Jardim’le görüşme yaptırdı. Bunu da bize bu iddiayı fısıldayan kongre üyesi gibi üyelere, “Gelirsem Terim’i göndereceğim. Beni seçin sizi Terim'den kurtarayım. Galatasaray'a yakışır hoca getireceğim” diye iletti.

Biz zaman zaman kendimizi zor durumda bıraksak da, doğru bildiğim yoldan gitmeye devam edeceğiz.

Bunu neden mi yazdım!

Ahmet Nur Çebi dün açıkladı. Abdullah Avcı 11 milyon TL aldı. 19 milyon TL daha istiyor. Yani Trabzonspor’la anlaştığı için Avcı’nın Beşiktaş’tan alacağını tahsil edemeyeceği gibi bir durum yok.

Bu da aklıma 30 Eylül 2019’da yaptığımız,  “Abdullah Avcı tazminat yüzünden bırakmıyor” ve “Orman tazminat yüzünden Avcı’yı kovamayacak” haberlerini getirdi. O dönemde bu haberler yüzünden gelen tepkileri düşündüm.

Çünkü iddiaları doğrulatmak için aradığımızda Beşiktaş kulübünden bize Başkan Fikret Orman’ın BeinSports’a yaptığı açıklama sunulmuştu. 

Kulüp profesyoneli bize, “Kardeşim Başkan canlı yayında ne dedi; ‘Tazminat maddesi yok bildiğim kadarıyla. Galiba yıllık 12 milyon TL alacak.’ Başkan’ın sözü üzerine söyleyecek sözümüz yok. Bırakın bu işleri” olmuştu…