Sadık Arslan

Beşiktaş'ta Abdullah Avcı, daha önce hayır dediği Jonathas'a 'evet' dedi

14 Ocak 2020 Salı 11:53 | Son Güncelleme: 14 Ocak 2020 Salı 11:54

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ortaya çıkan son durum sonrasında, önceden hayır dediği Jonathas'a sıcak bakmaya başladı. Ancak oyuncunun menajerinin istediği 2 yıllık sözleşme sıkıntı yarattı.

Beşiktaş elindeki 300 bin Euro’yla ya bir orta saha oyuncusu, ya bir forvet, ya da bir kanat oyuncusu transfer edecek. Yönetim Abdullah Avcı’nın önüne bonservisleri elinde bulunan Sankhare, Jonathas ve Weiss isimlerini koydu. Bu üç oyuncudan birisini ikinci yarıda 300 bin Euro’ya oynayacak şekilde transfer edebileceklerini iletti.

Mecburen Jonathas

Daha önce Jonathas’ı reddeden Abdullah Avcı’nın, üç oyuncu arasında Brezilyalı oyuncuyu en önde gördüğü ise gelen bilgiler arasında. Ancak Brezilyalının menajerinin 6 aydan sonra en az 2 yıllık daha sözleşme istemesi sıkıntıya neden oldu.

Son olarak Hannover'da oynadı

30 yaşındaki golcü Jonathas, son olarak Bundesliga elibi Hannover'da oynadı. Jonathas 6 aydır beri kendisine takım bulamadı.

Beşiktaş'a Guilherme resti

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Guilherme konusunda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüştü.

Guilherme konusunda Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek bizzat Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’yi aradı… ''bu çocuğu alacaksanız alın. Almayacaksanız, 'Seni almıyoruz' diye çıkın açıklayın. Oyuncunun kafası sürekli karışık bir halde'' diye rest çekti. Ahmet Nur Çebi ise Adil Gevrek’ten birkaç gün süre istedi.

Adil Gevrek'ten açıklama

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, son olarak Guilherme konusunda, ''Son zamanlarda gündemde olan bir oyuncu. Bu görüşmelerin bu şekilde olmaması gerektiğini daha önce de söylemiştim. Bizim için bizi aramamaları sıkıntıydı. Başkan'da görüşmeler yapılmış ama haklısınız dedi. Guilherme'yle alakalı net bir şey olursa 1-2 güne bizi arayacaklar ama şu an için bir şey yok. Şu ana kadar gitti geldi birçok şey konuşuldu ancak bizim de orada saklı olan haklarımız var. Biz zaten Guilherme gitmek isterse ona kolaylık sağlayacağımızı ilettik. Bu transfer için bizim de onayımız lazım, bizim saklı haklarımız var. Öyle bir şey olursa oturulup, konuşulup, çözülecek meseleler bunlar. Biz burada kulübün ve oyuncunun menfaatini düşünerek hareket edeceğiz. Ancak bu kadar konuşulması hoş değil. Bizim yarın maçımız var. En azından bir telefon edilebilirdi. Sayın Başkan'da "evet haklısınız" dedi. Bunu daha da büyütmek istemiyoruz. Olursa bu olay 1-2 güne sonuçlanır. Olmazsa'da Guilherme bizim oyuncumuz sonuçta'' şeklinde konuştu.

Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Atiba! Beşiktaş'ta kimlerle devam edilecek?

Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta tecrübeli oyuncular Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Atiba'nın sezon sonundaki sözleşme konusu merak ediliyor.

Geçen sezon 4 Ocak’ta Beşiktaş’a imza atan Burak Yılmaz’ın sözleşmesi 2020’nin 4 Ocak tarihinde 2021 yılının 31 Mayıs tarihine kadar uzadı. Bir anda TFF’nin sitesinde belirlen yeni sözleşme maddesi herkesin kafasını karıştırdı. Ancak Burak Yılmaz’ın sözleşmesinde 2019-20’un ikinci devresi ile 2020-21 sezonun ilk devresinde oynanacak 34 lig maçının yüzde 70’inde yani 24’ünde oynaması durumunda (ilk 11’de başlaması ya da sonadan oyuna girmesine bakılmaksızın) sözleşmesinin otomatik olarak uzayacağı maddesinin yer aldığı ortaya çıktı. Bu maddeden Ali Naibi’nin bilgisi olduğu zaten daha önce yaptığı açıklamada da, Burak Yılmaz’ın bir yıllık daha sözleşmesi olduğunu söylediği akıllara geldi.

Caner ve Gönül'de yok ama Atiba'da var

34 yaşındaki Burak Yılmaz’ın sözleşmesinin otomatik olarak uzamasının ardından Beşiktaş yönetimi; Caner Erkin, Atiba ve Gökhan Gönül’ün sözleşmelerinde benzer maddeler olup olmadığını öğrenmek için Ali Naibi’den bilgi istedi. Caner ve Gönül’ün sözleşmelerinin uzatma hakkının iki tarafın anlaşmasına bağlı olduğu sadece Atiba’nın sözleşmesinde bir opsiyon maddesi bulunduğu yönetime iletildi.