Sadık Arslan

Beşiktaş’ı, Avcı’nın tazminatından kurtarıyor

21 Mayıs 2020 Perşembe 14:04 | Son Güncelleme: 21 Mayıs 2020 Perşembe 14:05

Beşiktaş’ta gündem Fenerbahçe’nin kendilerini Abdullah Avcı’ya ödenmesi gereken tazminattan kurtaracağı iddiası… bir süredir Beşiktaş yönetiminin önemli isimleri; Ali Koç’un, Emre’nin de ısrarıyla Avcı’yı Fenerbahçe’nin basına götüreceği bu sayede tazminat derdinden kurtulacaklarını konuşuyorlardı. Ancak yönetim kurulundan çok önemli bir isim herkesi taca çıkaran bir bilgiyi paylaştı:

Avcı’nın tazminatından kurtuluyoruz. Ama Avcı, Fenerbahçe’ye gitmesiyle değil… Emre, Okan Buruk’u ikna etmiş. Okan, Fenerbahçe’ye gidecek. Avcı’da yeniden Başakşehir’in başına geçecek.

Abdullah Avcı ile Beşiktaş karşılıklı olarak anlaşmaya varmadan yollarını ayırdıkları için siyah-beyazlılar eski teknik direktörlerine hala tazminat ödüyorlar.

Bild, Klopp’un Uğurcan’a teklifini açıkladı

Alman Bild gazetesi Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp’un, Uğurcan Çakır için 25 milyon euro’luk teklif yaptığını iddia etti… Uğurcan’ın menajeri Erdi Kırkpınar’ın Liverpool için gelen teklifi doğruladığı haberde geçirdi. Ayrıca genç kalecinin peşindeki diğer takımların M.City, Sevilla ve AS Roma olduğunu yazdı. Ayrıca Uğurcan’ın dünyanın en popüler 100 futbolcusundan birisi olduğunu iddia etti.

İstanbul takımlarının aksine indirim değil…

Fenerbahçe 71 milyon euro olan takım bütçesini 50 milyon Euro’ya, Galatasaray 68 milyon Euro olan takım bütçesini 50 milyon Euro’nun altına Beşiktaş ise 45 milyon Euro olan takım bütçesini 30 milyon Euro’ya çekmeye çalışıyor.

Hali hazırda 16 milyon Euro’luk takım bütçesiyle lider olan Trabzonspor ise sezonu şampiyon tamamlarsa gelecek sezon bütçesini 16 milyon Euro’dan 25 milyon Euro’ya çıkaracak.

İstanbul takımlarının kısıtlamaya gideceği ortamda bordo-mavililerin Şampiyonlar Ligi gelirlerini de kenara koyarak ekstra bütçe yapmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Lille, Trabzonspor’a Weah’ı önerdi…

Lille’in 2000 doğumlu genç yeteceği Timothy Weah'ı Trabzonspor'a 1 ya da 2 sezonluğuna kiralamaya hazır olduğu öğrenildi. Lille'in Timothy Weah'ın bordo mavili formayla şans bulup, pişmesini planladığı kaydedildi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Avrupa'daki bazı takımlar genç yıldız adaylarını bize öneriyor” açıklamasını yaptı… bordo-mavililerin genç oyunculara verdiği şansın dikkatleri üzerine çektiğini itiraf etti.

Bu oyunculardan birisinin ise Yusuf Yazıcı’nın gittiği Lille’in 2000 doğumlu genç yeteceği Timothy Weah olduğu ortaya çıktı. Milan’ın efsane oyuncusu George Weah’ın oğlu olan Timothy’ye PSG’den almak için 10 milyon Euro ödeyen Lille’in beklentileri karşılayamadığı için 1 ya da 2 sezon boyunca Trabzonspor’da forma giymesini teklif ettiği bildirildi.

Weah’ın Trabzonspor’da oynadığı dönemde tüm masraflarının Lille tarafından karşılanacağı sadece belirli oranda forma giymesini istediği bildirildi.

Yusuf Yazıcı’nın yanı sıra Uğurcan ve Abdülkadir’in de gelişimlerini izleyen Lille’in 2000 doğumlu Weah’ın da Trabzonspor’da aynı patlamayı yapabileceği inancı olduğu kulübe iletildi.

Kaleci transferi için cevap verdi! “Ayıp ediyorlar…”

Beşiktaş’ta gündeme pek çok yabancı kaleci gelirken Sergen Yalçın kararını verdi… bir süre önce Ersin ve Utku ile görüşerek, “beni de yönetimi de kaleci arama derdinden kurtarın” diyen Sergen Yalçın’ın, bu dönemde kaleci transferini daha geri plana bıraktığı bildirildi. Sergen’in güneme getirilen bazı kalecileri WyScout’tan izledikten sonra, “bunları biz öneriyorlarsa ayıp ediyorlar” dediği bilidirldi.
Bu arada Claudio Bravo için “yaşı çok geçkin. Daha genç oyuncular arıyoruz” diyen Erdal Torunoğulları’nın, Beto için “o konuyla ilgili açıklama yaptım” dedi.

200 milyon euro’luk Türk futbolcu…

Fransa’nın Nice takımının Abdülkadir Ömür için yaptığı teklif belli oldu… Fransa ekibi 18 milyon euro garanti ücret. 6 milyon euro’yu geçmeyecek şekilde bonuslar ve bir de oyuncusunu bonservis bedeliyle beraber bordo-mavililere önerdi.

Trabzonspor genç yıldız adayı için 22 milyon euro’nun altında bir nakit rakamın altına düşmek istemiyor. Ayrıca talep ettiği 8 milyon euro’luk bonusların başarı endeksli değil kesin bonus olmasını talep ediyor. Trabzonspor’un bir başka isteğiyse Abdülkadir’in bir sonraki satışından elde edilecek gelirin yüzde 15’i.
İki takım arasında herhangi bir anlaşma yok. Ancak Nice teknik direktörü Patrick Vieira’nın Abdülkadir’i Messi ve Bernardo Silva ile kıyasalaması, “teknik direktörlüğünün ustalık eseri olacak” sözleri Trabzonspor yönetiminin elini güçlendiriyor. Ayrıca Fransa’dan gelen haberlere göre Nice, Abdülkadir’i almayı başarıma sözleşmesine 200 milyon euro’luk çıkış bedeli koymayı planlıyor.