Neslihan Yıldız

Belhanda, Galatasaray'a 1 milyon Euro zarar ettirecek

16 Eylül 2020 Çarşamba 11:00 | Son Güncelleme: 16 Eylül 2020 Çarşamba 11:01

Galatasaray'da yolların ayrılması için uğraşılan isimlerden olan Younes Belhanda, istekleriyle dikkat çekiyor.

Galatasaray’da Younes Belhanda’nın takımdan ayrılma sürecinin bu hafta tamamlanması bekleniyor... Katar’dan gelen 6 milyon Euro’luk teklife evet diyen sarı-kırmızılıların hali hazırda Younes Belhanda’nın kendi şartlarında anlaşmasını bekliyor. Galatasaray’dan bonuslar dahil 4.5 milyon Euro kazanan Belhanda, Katar ekibinin 3.5 milyon Euro’luk teklifine karşılık 5 milyon Euro üzerinde diretiyor. Katar ekibinin aradaki 1.5 milyon Euro’luk fark için Galatasaray’a vermeyi taahhüt ettiği 6 milyon Euro’dan 1 milyon Euro indirim yapmayı teklif ettiği ise gelen bilgiler arasında.

Bu arada Galatasaray’ın Katar ekibinden alacağı 6 milyon Euro’nun yaklaşık 2 milyon Euro’sunun Belhanda’nın alacaklarına gideceği ise gelen bilgiler arasında.

Terim'den Yusuf Yazıcı'ya: Hagi'nin Sneijder'in formasını vereyim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lille forması giyen Yusuf Yazıcı'yı sarı kırmızılılara davet etti.

Herkes Galatasaray’ın ön libero transfer edeceğini tahmin ederken Fatih Terim’den tam aksi yönde bir açıklama geldi… tecrübeli teknik adam daha yaratıcı bir oyuncu istediğini açıkladı. Her ne kadar Mario Götze ile anlaşmaya varıldığı iddia edilse de tecrübeli teknik adamın gözünün Yusuf Yazıcı da olduğu bildirildi.

Gelen bilgilere göre Lille’de yeteri kadar süre bulamayan Yusuf Yazıcı’yı arayan Terim, ''Orada yedek kalacığına gel sana Hagi’nin Sneijder’in formasını vereyim'' dedi. Kendisine ''Bir an önce senden haber bekliyorum'' mesajı gönderdi.

Trabzonspor’la özdeşleşen Yusuf’un, Galatasaray’a imza atmadan önce Trabzon’daki yakınlarıyla bu konuyu masaya yatırmak istediğini Terim’e söylediği bildirildi. Yusuf’un eğer izin çıkarsa sarı-kırmızılı formayı giyebileceği bildirildi.

Oğulcan Çağlayan konusunda neler yaşanıyor?

Galatasaray'ın bu sezonki transferlerinden biri olan Oğulcan Çağlayan konusunda belirsizlik sürüyor.

Çaykur Rizespor’un sözleşmesini tek taraflı olarak uzattığı Oğulcan Çağlayan için Galatasaray 11 Ağustos’ta TFF’ye geçici lisans başvurusu yaptı. Konu UÇK’ya gitti. Dava UÇK’da görülürken TFF geçen Pazartesi Oğulcan’a geçici transfer izni verdi.

Ancak sarı-kırmızılıların avukatları, UÇK’nın Çaykur Rizespor lehine bir karar verme ihtimali olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Fatih Terim herhangi bir tazminat yüküyle karşı karşıya kalmamak için Oğulcan’ı, Gaziantep maçı kadrosuna almadı. UEFA’ya bildirmedi.

Galatasaray’ın Çaykur Rizespor’un davayı kazanma ihtimaline karşı Oğulcan Çağlayan'ı resmi maçlarda sahaya sürmeyerek, hem bonservis ödeme, hem de oyuncunun ceza almasının önüne geçmeye çalıştığı bildirildi.  

Oğulcan için Çaykur Rizespor'a Emre Taşdemir teklifi

Bu arada Galatasaray’ın Oğulcan Çağlayan konusunda Çaykur Rizespor’u ikna etmek için Emre Taşdemir’i teklif ettiği bildirildi. Eğer Çaykur Rizespor, Emre’yi kabul ederse UÇK’daki davayı çekecek. Bu sayede Oğulcan, Galatasaray’da oynayabilecek. Gelen bilgiler ise Çaykur Rizespor’un, Emre’nin yanında Ahmet Çalık’ı da istediği oldu.

Celta Vigo, Okay Yokuşlu için 40 milyon Euro istedi

Galatasaray'ın transfer etmek istediği Okay Yokuşlu için Celta Vigo, oyuncunun serbest kalma bedeli olan 40 milyon Euro istedi.

Galatasaray’ın Okay Yokuşlu için Celta Vigo’ya yaptığı teklif belli oldu... İspanyol La Razon gazetesine göre sarı-kırmızılılar 1.5 milyon Euro kiralama ve 4 ila 5 milyon Euro arasında satın alma bedeliyle Celta’nın kapısını çaldı. Ancak İspanyol ekibi teklifi düşünmedi bile. Okay’ın sözleşmesinde 40 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunduğu cevabı verildi. Bu parayı denkleştirmesi durumunda Galatasaray’ın Okay’ı transfer edebileceğini iletti.

Jack Wilshere'ın Galatasaray'a maliyeti

Galatasaray'ın gündemindeki isimler arasında yer alan Jack Wilshere'ın sarı kırmızılılara gelmesi durumunda ortaya çıkacak maliyeti belli oldu.

Jack Wilshere’ın Galatasaray’a yazılması West Ham taraftarlarını coşturdu... Londra ekibi Ağustos ayı içinde İngiliz oyuncuya geçmiş tüm alacaklarını ödemeyi ve sözleşmesini feshetmeyi önerdi. Ret cevabı aldı.

Daily Mirror gazetesi ise son bir iddia daha ortaya attı. West Ham’ın, Jack Wilshere’ı göndermek için haftalık 100 bin Pound’luk ücretinin yüzde 75-80’inini karşılamaya hazır olduğunu menajerler aracılığıyla iletti. Ancak sakatlık sigortasının Jack Wilshere’ı kiralayacak takım tarafından karşılanmasını talep etti.

West Ham yüksek maliyetleri nedeniyle Premier Lig’de oyuncularına sigorta poliçesi yapmayan takımlardan birisi. Ancak 2018-19 sezonu başında Fenerbahçe’nin elinden aldığı Jack Wilshere için yıllık 750 bin Sterlin’lik sigorta poliçesini ödememek, West Ham’a yılda 3 milyon Sterlin’den fazla zarara neden oldu.

Bu yüzden West Ham, Jack Wilshere’ı alacak takımın yıllık 750 bin Sterlin’i bulan sigorta poliçesini üstlenmesini talep ediyor.