Sadık Arslan

Avcı'nın sistemi netleşmeye başladı

20 Kasım 2020 Cuma 14:43 | Son Güncelleme: 20 Kasım 2020 Cuma 14:43

Milli arada takımını tanımaya çalışan Abdullah Avcı, Erzurumspor maçına çıkaracağı 11’i hemen hemen netleştirdi. Pazar günü oynanacak maçta tecrübeli teknik adam taktiğini 4-4-2’ye evrilebilen 4-1-4-1 sistemi üzerine kurdu.

Ön tarafta bir kanatta Nwakaeme, diğer kanatta Abdülkadir Ömür en uçta ise Ekuban forma giyecek. Nwakaeme yeri geldiğinde Ekuban’ın yanına geçecek. Forvet hattını çiftleyecek.
Avcı’nın oyun planının merkezinde Abdülkadir Parmak olacak. Defans ile orta saha arasında 1’i Parmak oynayacak. Tüm pas bağlantılarını yapacak.

Defansta sağda Pereira, solda Kamil Ahmet, ortada ise Hugo ya Campi ya da Hosseini ile beraber oynayacak.

Avcı’nın en büyük sıkıntısı ise ortada oynatacağı iki ismin kim olacağı? Baker ve Flavio’ya güvenmeyen Avcı bu iki isme şans vermek zorunda kalmasının sıkıntısını yaşıyor. Ancak Ahmet Canbaz ve Hosseini’ye de düşünüyor. Avcı, Hosseini’yi ön liberoya koyup, Parmak’ı da 8 numarada oynatmanın planlarını yapıyor.

AVCI YENİ TRANSFERLERİN HİÇBİRİSİNİ 11’DE DÜŞÜNMÜYOR

Avcı’nın yeni transferlerden hemen hiçbirisini Erzurumspor maçında 11’de oynatmayı düşünmemesi Trabzonspor’da sürpriz bir krize neden oldu… Avcı’nın Plaza ve Diabate’yi 21 kişilik kadroya dahi almaydı düşünmediği, Edgar Le, Marlon, Afobe ve Djaniny’nin 11’de olmasalar da maç kadrosunda olabilecekleri öğrenildi. Avcı’nın sadece zorunluluktam Flavio ve Baker’a 11’de şans vereceği bildirildi

AHMET KUTUCU ZORLANIRKEN ATAKAN GÜNDEME DÜŞTÜ

Abdullah Avcı’nın Kenan Karaman diye ısrar ederken ortaya çıkan durum nedeniyle rotası Ahmet Kutucu’ya döndü. Çünkü kulübü Düsseldorf opsiyonu bulunan Kenan’ı Euro 2020’den sonra satma kararı aldığını bildirdi.

Ağaoğlu, Schalke’de kadroya giremediği için rezerv takımına gönderilen Kutucu için girişimlere başladı. Menajeri Ersin Akan’la bir görüşme yaptı. Bu görüşmede ısrarla ön libero arayan Abdullah Avcı’nın dikkatini çekebilecek Atakan Karazor ismi gündeme geldi. Stuttgart’ta oynayan Atakan’ın tahmin edilen rakamlardan çok daha uygununa Trabzonspor forması giyebileceği menajeri tarafından Ağaoğlu’na iletildi. Abdullah Avcı onay verirse, Atakan için Trabzonspor bir hamle daha yapacak.

AVCI’NIN ÜZERİNE TİTREDİĞİ 5 GENÇ OYUNCU

Trabzonspor’un yeni hocası Abdullah Avcı, pandemi nedeni ile  U-19’dan 5 futbolcuyu A takıma çıkardığını açıkladı..  bu genç oyuncuların Ahmet Can Kaplan, Kerem Baykuş, Faruk Can Genç, Süleyman Cebeci ve Taha Tunç olduğu bildirildi. Bu 5 genç futbolcu A takım idmanlarında hırsları, yetenekleri ve çalışkanlıkları ile göz doldurdu. Avcı ayrıma bir spor psikolounu da oyuncularla ilgilendirmek için görevlendirdi.

GENÇLERE VALİLİKTEN ÖZEL İZİN ALINACAK

Yeni koronavirüs yasakları kapsamında Trabzonspor'da A takımda bulunan Muhammet Taha Tepe (19), Arda Akbulut (19), Atakan Gündüz (19), Salih Kavrazlı (18) ‘ın yanı sıra zaman zaman kendilerine yedek kulübesinde şans bulan Kerem Baykus (19), Taha Tunç (19) Suleyman Cebeci (17),  Ahmetcan Kaplan (17) Trabzon Valiliği'nden alınacak özel izinle maç kadrolarına dahil edilebilecek.