Aldatanlar ve aldatılanlar

Teyze dediğim bulaçıkçı afet çıktı

28 Haziran 2020 Pazar 09:23 | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020 Pazar 09:27

Merhabalar size tamamen gerçek olan hikayemi anlatayım, bu arada yaşım 26. Ankara’da bir restorantımız var. Bulaşıklarımızı da 42 yaşındaki Ayşe teyze yıkıyor. Ayşe teyze ise eşinden 10 yıl olmuş ayrılalı ve bizim işyerinde de 16 seneden beri çalışıyor. Ağzı da çok bozuktur, işim olmadığı zaman ona yardım ederdim. O yüzden beni çok severdi. Bir gün kafası çok bozulmuş iş yerine, tartışmış. Benim de dışarda olduğum zaman elbiselerini alıp çıkmış. Beni saat 15:00 gibi arayıp “Neredesin” diye sordu. İşimin olduğunu söyleyip kapattım. İş yerine geldiğimde elemanlar bulaşıkçının gittiğini söylediler. Bende olayı öğrenip Ayşe teyzeyi aradım. Saat 19 civarıydı. Kadın içki içmiş evde ağlıyor. Bende dayanamayıp evine gittim. Kadın kafayı bulmuş saçma sapan laflar ediyor, küfürler havada uçuşuyor, “Dul bir kadına bu yapılır mı?” diyor başlıyordu ağlamaya. Kafasını göğsüme yaslayıp uyuklamaya başladı. Baba mı arayıp kadının vaziyetini söyledim o da “Yalnız bırakma onu gerekirse hastaneye götür, kahve yap” filan diye bir ton laf söyledi işte..

Karşıma taş bebek çıktı

Ayşe teyzeye kahve yapmak için mutfağa geçtim ama kahveyi bulamıyordum. Markete gidip kahve alacam diye çıktım, 20 dakika sonra geldiğimde kadın resmen dağıtmış kanepede uzanıyordu. O ana kadar teyze dediğim kişi hakkında aklımdan geçmeyen şeyler geçirmeye başladım kahveyi yapıp yanına geldim. Uyanmıyordu on onbeş dakika uğraştım en sonunda kafasından aşağı bir sürahi soğuk suyu döktüm boğulacak gibi olmuştu. Onun da üstü battı benim de.. Gözlerini açınca tekrar kahveyi yaptım içti midesi bulanıyordu. Banyoya götürdüm yavaş yavaş kendine gelmeye başladı, üstünü çıkardım manzara süperdi. Elbiseleri giydirmek için dolaptan elbise almaya gittim, açık bir badi buldum onu giydirdim saatte 21.30 civarıydı kendine gelmeye başladı. “Sen bana çok yardımcı oldun” deyip beni yanaklarımdan öpmeye başladı ve ağlamasıda arkadan geldi ne yapacağımı şaşırmıştım. Ayşe teyzeye banyoyu hazırlayıp onu banyo yapması konusunda zorla ikna ettim, elbiselerini alıp banyoya soktum ve “Sakın sızma banyoda” diye espiri yapıp banyodan çıktım. 2 dakika geçmeden bir gürültü duydum. Hemen banyoya koştum, kadın yerde yatıyordu. Ne olduğunu sordum. Üstünü çıkartırken ayağı kaymış ve düşmüş. Duşa kabinin içine sokup elbiselerini orada çıkar ben burda beklerim seslenirsin dedim. Islak elbiselerini alıp bornozunu kabinin üstüne astım beklerken gözümde kabinde idi vücut hatlarına baktıkça tahrik oluyordum, kadın taş gibiydi. Kötü elbiselerle görmekten bu halini tahmin bile etmemiştim.

Birbirimizi keseledik

O esnada aklıma şeytanlar girdi Ayşe teyzeye seslendim yıkanamıyorsan ben yıkayım diye seslendim. Ayşe teyzede “İyi olur kolum bile kakmıyor canım” diye ses verdi, üstüm dedim gömleği çıkarttım pantolon ıslaktı zaten kabini bir açtım Ayşe teyze gitmiş yerine afet bir kadın gelmişti. Gülerek, “Pantalonla mı yıkayacaksın beni. Çıkartta iyice ıslanmasın” dedi. Neyse saçlarına suyu döktüm ardından da bastım şampuanı iyi köpürdü gözünü de açamıyordu dengesizce hareket ediyordu. Yıkama işlemi bittikten sonra bornozu uzattım. O da beni yıkamak istediğini söyledi. Kıpkırmızı olmuştum zaten. “Utanma” deyip aldı eline keseyi sırtımda başladı sonra önümü döndüm kilodumu çıkarmamı söyledi ısrarla, yok dedim ama bir hamlede indirdi ve olanlar oldu. Sabah işe gittiğimde ayaklarımın üstünde zor duruyordum. Evliyim ama Ayşe teyze müthiş bir kadın.. Olgunlar daha tecrübeli tercihim, yeni Ayşe teyzeler tanımak ve yeni tecrübelere yelken açmak üzere hayatıma devam ediyorum.