Aldatanlar ve aldatılanlar

Kocamın patronu istediğine kavuştu 3

05 Temmuz 2020 Pazar 21:14 | Son Güncelleme: 05 Temmuz 2020 Pazar 21:17

Ben daha çocukken oturduğumuz mahallede annemin samimi arkadaşı Mualla ablanın eski eşiydi bu. Ne Mualla ablayı ne Ahmet abiyi 9 yaşımdan beri görmedim, ama beş sene kadar önce ayrıldıklarını duyup çok şaşırmıştım. Ahmet abinin kendisinden çok genç ve güzel bir kadınla evlendiği kulağıma gelmişti, ama çok da ilgilenmemiştim.

Yıllardır takipteydi

“Çocukluğundan biliyordum daha. O zaman da böyleydin. Kocanın yanında seni gördüğümde emin oldum o günden beri rüyamda hep seni görüyorum. Ve rüyam doğru çıktı. ” Soru dolu baktığımı görünce “Sakın soru sorma” dedi. Yüzü kırmızıydı, “Seni satın alacağım. Benim olacaksın. Seni evimin en güzel odasına yerleştireceğim, bakıp besleyeceğim. İstediğim zaman seninle birlikte olacağım.” Şaşkınlıkla bakakaldım. “Ne diyorsun abi sen, saçmalama. Cem’e bundan bahsetmeyeceksin, öyle anlaşmadık mı?”

Borcumu kapattım

“Evet, bundan bahsetmeyeceğim. Borcunu kapattım zaten. Ayrıca çok daha iyi başka bir teklif yapacağım. Her halde reddedecek kadar enayi değildir.” Burnumdan soluyordum ama belli etmedim. Suratına merakla baktım. - “Sen evli değil misin?” - “Evliyim?” - “Peki beni nasıl evine götürmeyi düşünüyorsun?” - “Evimde ben ne dersem o olur. Karım benim sözümden asla çıkmaz.” - “Eve başka kadın getirmene de karışmaz mı?” - “Bugüne kadar hiçbir sözüme karşı çıkmadı, buna çıkması için de bir sebep yok.” - “Peki ben, ben neden sözüne karşı çıkmayacakmışım?” - “Çünkü sen cariyem olacaksın. Cariyeler ne denirse onu yapar.” Sinirle gülmeye başladım. Hayatımda böyle şey duymamıştım.

İstekleri bitmedi

- “Cariye olmayı neden kabul edecekmişim peki?” - “Çünkü çok daha güzel bir hayatın olacak, hiçbir şey düşünmek zorunda kalmayacaksın, sadece sana söyleneni yapacaksın, o fare deliğinden çıkıp şahane bir evde yaşayacaksın. Kahkahalarla gülmeye başladım artık sinirimden. “Bana bak” dedim: - “Bu saçma konuşmaları keseceksin. Eğer bu cariye saçmalığını kocama ya da başka birine söylersen seni rezil ederim. İstediğini almadın mı? Bir daha da sakın bana yaklaşma!” - “Tamam tamam” dedi. - “Sen nasıl diyorsan öyle olsun.

Yeni bir başlangıç..

Artık kocam olacak o Cem’den de boşandım. Hayatımını bir düzene koymam gerekiyordu. Yaşananları düşündükçe delirecek gibi oluyorum. Yaşadıklarımı bir filmde izlesem böyle bir saçmalım mı olur der izlemekten vazgeçerdim. Anladım ki insanoğlunun hayatında yaşayamayacağı bir şey yokmuş. Uzun süre psikolojik destek alıp kimsenin bilmediği bir hayat yaşıyorum.