Aldatanlar ve aldatılanlar

Bitmek üzere olan evliliğim kurtuldu

12 Eylül 2019 Perşembe 16:42 | Son Güncelleme: 12 Eylül 2019 Perşembe 16:43

Selam, adım Ayla. Tabi ki gerçek ismim bu değil. 29 Yaşındayım. Ben kötü bir lojistik firmasında eşim de bir dış ticaret firmasında çalışıyordu. İkimizin de işleri yoğun ve berbat olduğundan ancak akşamdan akşama yemekte görüşüyor sonunda da yorgunluktan sızıp kalıyorduk. Evlilik artık ikimiz içinde sıkıcı ve duygularımızın yozlaştığı bir hale gelmişti. Durumun farkında olmamıza rağmen hiçbir şey yapmıyorduk. Aslında bu durum beni korkutuyordu. Kocamın beni aldatabileceği korkusu vardı. Kendimden ise en ufak bir şüphem yoktu çünkü eşime aşıktım. En sonunda yaz sezonu gelince ikimizde izinlerimizi ayarlayıp tatil planı yaptık. Tüm senenin acısını çıkarıp solan evliliğimizi canlandıracaktık ki eşimin arkadaşı tatilimizi bir iki gün geciktirmemizi rica ederek bizden yardım istedi. Kendisi ailesinden ayrı şehirde yaşayan miras yedi bir kişiydi. Babası vefat ettikten sonra ondan kalan parayı tüketmiş. Annesinin eline bakıyordu. Annesi de bu hayırsız olduğundan parayı kesince bu da evlendim yalanını atmış.

Oynadığımız oyun kötü bitti

Annesi de evlendiğini görmek için oturduğumuz şehre gelecekmiş. 2 günlüğüne onun karısı rolünü üstlenmemi istedi. Ben de eşim de bunu saçma bulduk ve kabul etmedik. Ama çok ısrar edince ve tatil paramızı da üstlenince kabul ettik. Ertesi gün annesi geldiğinde onu eşimin arkadaşı ile beraber karşıladık. Eşim evimizde kaldı. Tanıştık ve arkadaşın evine geldik. Onun için daha önceden hazırladığım yemekleri yedik. Annesiyle sohbet ettik bir süre. Sonra eşim geldi. Hep beraber evlilik rolünü oynadık. Akşam olduğunda ise eşim evine gitti. Ben de mecburen arkadaşta kaldım. Geç saate kadar yalancı kaynanamla konuştuk. Bana oğlunun hayırsızlığını anlattı. Beni çok sevdiğini ve onu adam etmemi tembihledi. Ve bana çeyiz olarak getirdiklerini gösterdi. Sona sakladığı çeyizindeki transparan geceleği verip giymemi istedi, ben çok utandım ama kırmamak için giydim ve odalarımıza çekildik. O ve ben yarı çıplak yalnız kalmıştık. Yerde yatacağını söyledi. Eşim arkadaşına çok güveniyordu. Ben de o an nedense buna razı gelemedim ve yatağa beraber girdik. Bir süre sohbet ettik. Kafa çocuktu. Sonra ben arkamı döndüm uyumak için. Biraz sonra o da döndü. Biraz tuhaf hissediyordum ve tedirgindim. Aklıma ara ara kötü şeyler geliyor ve tüylerim diken diken oluyordu.

Bir musibet bin nasihatten iyidir

Yatağa yattığı gibi uyuyan ben uyuyamamıştım. Sonrasında ise hızlı bir hamleyle bir anda bana sıkıca sarıldı ve bir süre öyle durdu. Hareket edemiyordum. Kalbim yerinden çıkacaktı. Titremeye başladım. Sonra bir takım hareketler yapmaya başladı. Ve tüm itirazlarıma rağmen olanlar olmuştu. Şu durumda ne yapacaktım ki! Kocama da söyleyemezdim. Eminim beni suçlayacaktı. O günü de beraber geçirdik ama seks yapmadık. Ve neredeyse hiç konuşmadık. İkimiz de tuhaftık. Sonra annesi gitti ve ben de evden ayrıldım. İleri ki zamanlarda yenilenmiş bir kadın olarak kendimi kocama daha şevkli vermeye başladım. Aradan aylar geçti. Arkadaşıyla bir daha hiç görüşmedik. Hep baheneler yaratıp ondan uzak durmaya çalıştım. Eşim bilmiyor ama o anı hatırlamak hala kalbimi pır pır ediyor. Yasak ilişkilerin, zıt kutupların hayatımızı anlaştıran şeyler olduğu daha iyi kavramıştım artık.