Aldatanlar ve aldatılanlar

Aldığı ödül büyük oldu

11 Eylül 2019 Çarşamba 16:02 | Son Güncelleme: 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:04

Ben Elçin 25 yaşındayım. Eşim Egemen 32 yaşında müteahittir. Egemen’le çok iyi giden bir ilişkimiz yoktu. Bakılmayacak bir kadın değilim. Ama eşimle aramızda daha doğrusu yatak odamızda soğuk rüzgarlar esmekteydi. Bana karşı çok ilgilisizdi. 1 yıl önceydi. Eşimin müteahitlik yaptığı inşaatına eşimden para almak için gittim. Eşimi göremedim ve eşimin işçilerin ustası bana, “Elçin hanım içeriye gelin dışarıda beklemeyin inşaat tehlikeli” dedi. Bende içeri yani konteyner eve girdim. Eşim Egemen gelecek diye beklerken 5-6 tane işçi eve girdi. Bende başka bir odaya arka tarafa bekçinin yatak odasına geçtim. Orda beklemeye başladım. Çay getirdiler, çayı içtikteh sonra orada uyuyakalmışım. Uyandığımda eşim Egemen’i aradım “Aşkım ben il dışına çıktım seni aradım ulaşamadım bizim ustadan parayı alsaydın” dedi.

Bir an gözlerime inanamadım

Ustayı durumu anlatında yanında para olmadığını akşama eve gönderebileceğini söyledi. Ben de kabul ettim. Eve gittikten bir iki saat sonra bir telefon geldi. Usta arıyordu. “Belki önemli bir ihtiyaç vardır diye parayı yardımcım ile gönderiyorum yenge. Haberin olsun” dedi ve telefonu kapattı. Yarım saat sonra kapı çaldı. Açtığımda karşımda çok yakışıklı temiz giyimli bir adam duruyordu. “Buyrun ne istemiştiniz” dedim. Adam yakışıklı olduğu kadar kibardıda. “Kusura bakmayın hanımefendi. Beni inşaatın ustası gönderdi. Size bir emaneti varmış onu teslim etmeye geldim” dedi. O ana kadar onun ustabaşının yardımcısı olduğu aklımın ucundan bile geçmemişti. Hem yakışıklı hem de kibardı.

Onu içeriye davet ettim

Onca yoldan gelmişti. İçeriye hiç düşünmeden davet ettim. Zarfı teslim etti. Ben de hazırda çayımın olduğunu içmek isteyip istemediğini sordum. “Zahmet olmasın” dedi. Ne zahmeti olacaktı yalnızlıktan zaten canım sıkılıyordu. İyi olmuştu geldiği tek başıma içmektense sohbet edebileceğim biri vardı. Hemen çayının yanına birşeyler hazırlayıp getirdim. Belli ki karnı açtı. Biraz taraftan çayımızı yudumlarken bir taraftanda beni süzdüğünü farkettim. Beynim farklı işlemeye başladı. Aklıma kötü düşünceler geliyordu. Ama bir taraftan da kendimi durdurmaya çalışıyordum. Ama başarılı olmuyordu. Hayal gücüm farklı çalışmaya başladı. İçimdeki ses, “Kocan iki gün gelmeyecek. Fırsat bu fırsat” diyordu. Ve hakimiyetimi kaybettim nefsime yenildim. Artık iş planlayama gelmişti. Boş bardağı görünce doldurmak için hamle yaparak ona çarptım. Sonra da yere düşmüş gibi yaptım. Hemen yanıma gelip kollarımdan kaldırmak istedi. Ayağa kalktığımızda gözgöze gelmiştik. Ve o an artık ikimizi de kimse tutamazdı. Olan olmuştu. O da mutluydu. Zaten bekarmış. Askerden geldikten sonra iş bulamayınca annesine bakmak için inşaatlarda çalışmaya başlamış. Üniversiteyi bitirmiş ama diploması para kazanmak için yetmemiş. Onu kocamın inşaat şirketinde masa başı iş sahibi yaptım. Ödülü haketmişti.