Kaan Özbek

Açlık ve yokluk!

24 Ekim 2014 Cuma 00:01 | Son Güncelleme: 24 Ekim 2014 Cuma 00:30

SABIRLA bekledim. E-posta adresime günlerdir ataması yapılmayan öğretmen kardeşlerimden e-posta yağıyor. Postanın gönderildiği diğer adreslere baktım. Önemli gazetelerde sütun santimi geniş pek popüler meslektaşlarım da var.
Sayfa kırımına kadar 1.5 sütunluk köşeme bugüne kadar onlarca ataması yapılmayan öğretmen yazısı yazmış bir yazar olarak, bekledim. Bir umut diğerleri de yazsın.
Olmadı…
İş başa düştü.
Yahu ne vakit duyacaksınız bu gençlerin sesini?
38 öğretmen ataması yapılmadığı için yaşadığı sosyal buhran nedeniyle canına kıydı. 301 maden işçisini bile unuttuğunuza göre 38 rakamını hatırlamanız pek mümkün değil, o nedenle hatırlatayım dedim.
Ücretli öğretmenlik diye çıkardığınız kölelik sistemi nedeniyle yıllarca dirsek çürütmüş pırıl pırıl, gencecik öğretmenler atanamıyor. 350 bin öğretmen bekliyor.
Yeter artık!
Bir diğer mağdur taraf da Arkeologlar; sanata çanak çömlek muamelesi yapan zihniyetin işsizliğe mahkum ettiği diplomalılar ordusunun en çaresiz neferleri.
Yılda 5-10 atama yapılıyor. Gerisi işsiz.
Ve durun!
Binnur Çelebi hocanın bizzat katıldığı bir açlık grevindeler. Yüzde 1’de kalan Kültür Bakanlığı atamalarının artırılmasını talep ediyorlar.
Açlık ve yokluk içinde bir açlık grevi.
En az 38 öğretmenin canına kıyması kadar acı ve utanç verici değil mi?
Duyun artık bu gençlerin sesini!

loading...