Tümer Dede

Edward Newton sınıfta kaldı Erol Bulut sınıf atladı

26 Ekim 2020 Pazartesi 11:03 | Son Güncelleme: 26 Ekim 2020 Pazartesi 11:09

Maçın ilk yarısında orta sahada yardımlaşan ve direk kaleye giden Trabzonspor bunun karşılığını attığı gol ile buldu. Fenerbahçe hücum gücünü kullanmaya çalıştı ancak istediği ritmi bulamadı. Trabzonspor ilk yarı yaptığı baskı ile Fenerbahçeli oyuncuların ileri uçta oynayan oyuncuları topla buluşturamadı.

İkinci yarı Erol Bulut hoca tüm riskleri alarak Sosa – Cisse değişikliği yaparak Trabzonspor’a ve Newton’a resmen meydan okudu. Bu değişiklik Fenerbahçe takımının kazanma hırsını gösterdi. Edward Newton hoca saha içinde bu değişikliklere karşılık veremedi ve 4 dakikada 2 gol bulan Fenerbahçe psikolojik üstünlüğü eline aldı. Trabzonspor geriye düştüğü maçta hamle yapamadı. Maç 3-1 e gelince oyuncu değişikliği yaptı. 73. dakikada oyuna giren Djaniny  forvete hareketlilik getirdi ancak bu sonuca yansımadı.

Fenerbahçe’de maçın en iyisi sarı kartı olmasına rağmen sahaya herşeyini koyan Gustavo ve her gün üzerine koyarak oynayan Ozan Tufan’dı. Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür, Nwakaeme ve Adobe arkadaşlarına göre daha fazla mücadele ettiler ancak yetmedi.
Trabzonspor’un önümüzdeki 2 hafta oynayacağı Kasımpaşa ve Alanyaspor maçı ligdeki kaderini belirleyecektir.