Yok artık! Pro Lisansı’nın olmadığı bilinmiyordu

Fenerbahçe’de teknik ekibe katılan Mehmet Aurelio konusunda bomba bir iddia ortaya atıldı.

28 Mayıs 2020 Perşembe 08:14 | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020 Perşembe 08:14
Yok artık! Pro Lisansı’nın olmadığı bilinmiyordu

Mehmet Aurelio, Fenerbahçe’de teknik ekibe katıldı… ancak Emre Belözoğlu ve Zeki Göle gibi UEFA A Lisansı olan Brezilyalı antrenörün sarı-lacivertlilerin başında birinci adam olarak sahaya çıkmayacak. Asıl bomba iddia ise Aurelio’nun sahaya birinci adam olarak çıkamayacağını ve lisansının buna yetmediğinin Fenerbahçe yönetimi tarafından bilinmediği oldu. Hali hazırda futbolcu olarak idmanlara devam eden müstakbel sportif direktör Emre dışında futbolun içinden gelen yöneticisi olmayan Fenerbahçe’de Aurelio’nun teknik ekibe Selahattin Baki’nin tavsiyesiyle katıldığı bildirildi.

Bu arada Fenerbahçe’nin TFF’nin kayıtlarında son takımı Çorumspor olarak gözüken Mehmet Aurelio’nun, Profesyonel Takım Teknik Sorumlusu olarak adının geçmesi yüzünden bu kararı verdiği iddia edildi. Bu görev tanımı normalde UEFA Pro lisansa sahip teknik direktörler için kullanılıyor.

Öte aydan Fenerbahçe 15 gün içinde yeni bir teknik adamla anlaşmazsa, Süper Ligin yeniden başlayacağı 12 Haziran'da takımı altyapı genel koordinatörü UEFA Pro lisans sahibi Serdar Dayat'ın sahaya çıkarması gündemde.

Kaynak: fotospor

Mehmet Aurelio