Valbuena: "Fenerbahçe'de haksızlığa uğradım"

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Mathieu Valbuena, Sarı-Lacivertli takımda forma giydiği dönemde oynatılmayarak haksızlığa uğradığını söyledi.

29 Mayıs 2020 Cuma 21:00 | Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020 Cuma 21:02
Valbuena: "Fenerbahçe'de haksızlığa uğradım"

Sezon başında Fenerbahçe'den ayrılarak Olympiakos'a transfer olan Mathieu Valbuena, yayıncı kuruluş beIN Sports'a konuştu.

"TARAFTARSIZ OYNAMAK ÜZÜCÜ AMA MECBURUZ"
Korona sürecine ilişkin konuşan Fransız yıldız, "Çok zor günlerden geçiyoruz ama futbolu gerçekten çok özledik. Biz de Yunanistan'da herkes gibi bir karantina süreci yaşadık. 2 haftadır karantina yavaş yavaş sona ermeye başladı. Burada 7 Haziran'dan sonra futbol normale dönecek gibi gözüküyor. Her ülke kendi verilerine göre durumu değerlendirecektir. Her ülkenin hükümeti kendi doğrularına göre kararını verecektir. Ama futbol dediğiniz gibi ikili mücadelelerin, temasın olduğu bir spor. Maalesef ligler yeniden başlarsa taraftarsız olacak ve bu çok üzücü. Ama bir yandan da sağlık için bu önemli." dedi.

"AVRUPA DA TÜM KULVARLARDA ÇOK İYİ GİDİYORDUK"
Olmypiakos'taki günlerine ilişkin de konuşan Valbuena, başarılı bir sezon geçirdiklerine vurgu yaptı.

35 yaşındaki futbolcu şöyle konuştu:

"Yunanistan'da bizim için çok iyi gidiyordu işler. Uzun bir süre ara verdik. Evde de çalıştık aslında. Ancak 2 ay ara verdiysen çok hızlı bir şekilde çalışmak zorundasın. Avrupa da dahil birçok kulvarda çok başarılı bir şekilde gidiyorduk. Umarım performansımızı daha yukarı çıkarırız."

"FENERBAHÇE'DE HAKSIZ YERE OYNATILMADIM"

Fenerbahçe'deki günlerine ilişkin yöneltilen soruya da yanıt veren Fransız yıldız, Sarı-Lacivertli taraftarları çok sevdiği söylerken, forma şansı bulamadığı dönemlerde haksızlığa uğradığını vurguladı.

Valbuena, şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe dediğiniz zaman aklıma ilk gelen şey bana yaptıkları karşılamaydı. O taraftarların ilk karşılamasını görünce 'Ben Fenerbahçe kariyerim boyunca bu kulüp her şeyi yapacağım' demiştim. Saha içerisinde onlar için her şeyi vermeye gayret gösterdim. Aynı şekilde ben de onları çok sevdim. Ben sahada olayım, olmayayım ki oynamadığım dönemlerde kesinlikle bana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Ama ben oynamadığım dönemlerde de asla kapris yapmadım ve onlar için her şeyi verdim. Belki biraz daha fazlasını yapabilirdim Fenerbahçe için. Ama dediğim gibi her zaman elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım.

Fenerbahçe'de çok büyük oyuncular oynadı. Öyle isimlere alışık taraftarlardan bu sevigiyi görmek benim için çok farklıydı. Saha içinin dışında, sportif olmayan kararlar verildi. Oynamadığım ve nedenini kesinlikle anlamadığım dönemler oldu. O zaman öfkelenip üzüldüğüm dönemler de oldu ancak ne zaman forma verilirse her şeyimi ortaya koydum."

Mathieu Valbuena
loading...