Ronaldo'nun ilk transferi Stiven Plaza, Sörloth gibi geldi

Trabzonspor, Stiven Plaza'yı kadrosuna kattı. Brezilyalı efsane isim Ronaldo, Stiven Plaza'nın yeteneklerine övgü yağdırmıştı. Trabzonspor'a transferinde de Ronaldo'nun etkili olduğu belirtildi.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 07:29 | Son Güncelleme: 10 Ağustos 2020 Pazartesi 07:31
Ronaldo'nun ilk transferi Stiven Plaza, Sörloth gibi geldi

Trabzonspor’un iki sezon için kiraladığı Stiven Plaza’nın yıldızı 2018’de oynanan Libertadores U-20 turnuvasında parladı. 3 maçta 7 gol attıktan sonra Manchester City ve Manchester United’la beraber Eddie Newton onu Chelsea’ye istedi.

Ancak ikna eden Ronaldo oldu. Brezilyalı futbol efsanesi Ekvadorlu genç yıldız adayını Valladolid’e götürdü. Ronaldo, Plaza için; “Videolarını gördüm. Stiven büyük bir potansiyele sahip. Bu tip forvet oyuncularını seviyorum. İlk imzamın bir forvet olması tesadüf değil. Stiven uçmaya hazır" diye transferini açıkladı.

Bu sezon Valladolid’de Enes Ünal’ın yedeği olan 21 yaşındaki Plaza’yı genç milli takımdan hocam anlattı. Jorge Celico, “Stiven’in 2 sorunu var. Kesinlikle tıbbi bir şey. Acıya karşı direnci çok az. Çoğu zaman futbolcu acı içinde oynamaya hazır olmalı. Ancak acı onu etkiliyor. Düzensizliğe neden oluyor” dedi.

100 bin euro’ya iki sezon için kiralanan Plaza’nın satın alma hakkı Sörloth’daki gibi Trabzonspor’da olacak. Gelecek sezon Mayıs ayından önce bonservisi istenirse Valladolid’den alınacak.

Ronaldo, Plaza'yı Trabzonspor'a göndertti

Bu arada Trabzonspor’un yeni transferi Plaza’ya pek çok takımdan teklif olmasına rağmen Ronaldo’nun bizzat devreye girdiği bildirildi. Brezilyalı futbol efsanesinin başkanlığını yaptığı Valladolid’de, profesyonellere talimat vererek Plaza’nın Sörloth gibi patlama yapması için Trabzonspor’a gönderilmesini istedi.

Kaynak: fotospor

Trabzonspor Stiven Plaza