Rogon-Ali Koç bağlantısı mahkemeye

Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım'ın kurmayları, Başkan Ali Koç'un açığını yakalamak için araştırmalar yapıyor. Menajerlik şirketi Rogon'u da Yıldırımcılar göz hapsine aldı. Çünkü birçok transfer buradan yapıldı.

23 Ekim 2021 Cumartesi 13:36 | Son Güncelleme: 23 Ekim 2021 Cumartesi 13:39
Rogon-Ali Koç bağlantısı mahkemeye

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım cephesi Ali Koç’un Rogon’la bağlantısı ile ilgili araştırma yapıyor… en ufak bir falso bulunması durumunda kıyameti koparacak. Olayı mahkemeye taşıyıp, ortalığı ayağa kaldıracak. Yıldırım’ın “tamam artık” demesine sebeb ise Rogon’un son kazıkları, Berisha ve Meyer. İki Alman oyuncu için Rogon’a çok yüklü bir menajerlik ücreti ödendiği, ayrıca 4 yılda toplamda Almanya merkezli menajerlik şirketine 10 milyon euro’nun  üzerinde bir danışmanlık ücreti ödendiği iddiaları araştırılıyor.

ROGON'DAN KİMLER ALINDI?

Ali Koç geldiği günden bu yana Rogon’dan; Erol Bulut, Michael Frey, Diego Reyes, Miha Zajc, Adil Rami, Kemal Ademi, Simon Falette, Tolga Ciğerci, Attila Szalai, Luiz Gustavo ve Dimitrios Pelkas’ı transfer etti. Marco Fabian’ı İstanbul’a kadar getirdi. Sağlık testini geçemediği için gönderdi. Bu sezon Serdar Dursun, Berisha ve Meyer alındı.

Szalai, Gustavo ve Pelkas dışında Rogon’dan alınan hemen tüm oyuncuların büyük fiyasko çıkmasına rağmen Fenerbahçe’nin aynı menajerlik şirketiyle temaslarına devam etmesi oldukça dikkat çekici bulundu.

COMOLLİ'NİN SONUNU GETİRDİ

Rogon’un sahibi Roger Wittman’la Ali Koç’u tanıştıran Damien Comolli oldu. Hatta o dönemde Comolli ile Rogon arasında ticari ilişki olduğu iddiası ortaya atıldı. Comolli, “Sadece Gustavo ve Tolga'yı Rogon'dan aldım. Falette'yi ben değil başkan transfer etti" dedi. Bu açıklama Comolli’nin sonunu getirdi.

Rogon Ali Koç Aziz Yıldırım Fenerbahçe
loading...