Mustafa Cengiz, seçim sonrası Fatih Terim'i gönderecek

Olası erken seçimde yeniden aday olmayı düşünen Mustafa Cengiz, seçilmesi durumunda ise Fatih Terim ile yollarını ayıracak.

26 Ekim 2020 Pazartesi 07:57 | Son Güncelleme: 26 Ekim 2020 Pazartesi 08:00
Mustafa Cengiz, seçim sonrası Fatih Terim'i gönderecek

Spor camiası Fatih Terim’in, Erzurumspor maçından sonra yaptığı açıklamaların şifrelerini çözmeye çalışıyor... bu açıklamalardan en dikkat çekici olanlardan bir başkası da, ''Çeşitli nedenlerle defalarca Galatasaray taraftarlarından kopartıldım'' sözleri. UEFA Kupası’nın kazanmasının ardından Fiorentina’ya gitmesi dışında Terim, Özhan Canaydın ve Ünal Aysal dönemlerinde görevinden uzaklaştırılmıştı.

Son dönemde Mustafa Cengiz yönetiminin Fatih Terim’i görevden almak istediği konuşuluyor. Hatta Terim’le sürekli zıt düşün Yusuf Günay’ın, bu konuyu yönetim kurulu toplantısında bir kaç kez oylamaya sunmak istediği biliniyor.

İddialar ise yönetimini sürekli eleştirdiği için Mustafa Cengiz’in de bu fikre olumlu baktığı ancak gücünün yetmediği. Asıl bomba iddia ise Cengiz’in erken seçin yapmak istemesinin nedeninin 3’üncü kez başkan seçilirse artık rakipsiz olduğu hissiyle Terim’i gönderebileceğine inanması. Bu yüzden Cengiz çok büyük bir aksilik olmazsa şu anki seçim ortamı devam ederse kesinlikle aday olacak.

Mustafa Cengiz