Klopp’un övgüsünü aldı! Galatasaray’a geliyor

Galatasaray’da son dakika transfer haberlerinde adı en fazla öne çıkan isimlerden birisi de Cesar Montes… Meksika’nın Monterrey takımında forma Cesare Montes’in özellikleri neler?.. cevabını konunun uzmanına sorduk.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 08:21 | Son Güncelleme: 27 Mayıs 2020 Çarşamba 08:23
Klopp’un övgüsünü aldı! Galatasaray’a geliyor

Meksika futbolu uzmanı El Trotaestadios kitabının yazarı Meksikalı gazeteci Ernesto Campos, Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan Cesar Montes’i anlattı.

Türk bir ailesi olduğunu sanmıyorum. En azından ben bilmiyorum. Hasip’in Türk ismi olduğunu da senden öğrendim. Kuzeydeki Hermosillo şehrinden. ABD sınırına yaklaşık 3 saat uzakta. Sadece 23 yaşında. Ligin en iyi stoper.

El Turco Antonio Mohamed'in yönettiği şampiyon Monterrey’de forma giyiyor. Mohammed’ten önceki antrenörün aklında yoktu. Neredeyse Chivas'a satılıyordu. Ancak Mohamed'in gelişiyle yeni bir başlangıç yaptı. Milli takıma yükseldi.

Kulüpler Dünya Kupası’nda Liverpool karşısında mükemmel oynadı. Monterrey son dakika golüyle Liverpool’a kaybederken, Jürgen Klopp ondan övgüyle bahsetti.

Genç olmasına rağmen olgun oynayan bir defans oyuncusu diyebilirim. Montes çok çeşitli geçişlere sahip bir stoper. Uzun top oynaması gerektiği zaman menzilli en doğru şekilde ayarlamayı başarabilen paslar atabiliyor. Doğru zamanlı hamlelerle dikkat çekici. Sadece zamanlaması değil hamleleri de genelde doğru oluyor. Takımı ileri doğru kaydırabiliyor. Geriye doğru çekebiliyor. Set oyunlarında takımın gol bulması için katkıda bulunabiliyor. Boyu sayesinde zaten hava toplarında oldukça iyi. Aynı zamanda ceza sahası içinde yüksek toplarda da rakipleriyle başa çıkabiliyor.

 

Kaynak: fotospor

Galatasaray