Galatasaray’da kaos büyüyor! Donk maçlara çıkmak istemiyor…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in 2. dalga sözleri krizi derinleştirdi. Cengiz’in, Fatih Terim, Ryan Donk ve sarı-kırmızılı futbolculara yönelik sözleri, salı günkü ‘Şereflerini hatırlasınlar’ mesajıyla birleşti. Donk’un idmanı boykot ettiği ve maça çıkmak istemediği öne sürüldü.

16 Nisan 2021 Cuma 09:21 | Son Güncelleme: 16 Nisan 2021 Cuma 09:22
Galatasaray’da kaos büyüyor! Donk maçlara çıkmak istemiyor…

Galatasaray yangın yeri… Hem de bu kez bambaşka bir şekilde. Başkan Mustafa Cengiz'in salı günü düzenlenen canlı yayında kullandığı “Futbolcular haysiyetlerini, şereflerini hatırlasınlar” ifadelerinin ardından önceki gün de genel kurul üyelerine yaptığı açıklamalar medyaya düştü.

Milliyet gazetesinin haberinde, Mustafa Cengiz'in, “Donk'un seks partilerinden bıktık. Futbolcular doğru dürüst idman yapmıyor. (Fatih Terim) Bir ABD'ye gidiyor, bir Bodrum'a” dediği belirtildi. Bu sözler gerçek anlamda bomba etkisi yarattı. Cengiz'in açıklamasında ismi geçen Donk'un tepki göstererek dünkü idmana çıkmadığı iddia edildi.

Hollandalı futbolcunun, ligde kalan maçlarda da oynamak istemediği öne sürüldü. Diğer oyuncular da arkadaşlarına destek için boykot kararı aldı. Bu tarihi protestoyu bir kez daha Fatih Terim engelledi. Hatırlanacağı gibi tecrübeli çalıştırıcı salı günkü idman boykotunu da araya girerek engellemişti.

17.41’DE YALANLANDI
Galatasaray yönetimi, büyük ses getiren iddiaları yalanlamayı seçti ancak açıklama saatler 17.41'i gösterirken yapıldı. Söz konusu haber, sabah saatlerinden itibaren özellikle sosyal medyada büyük tepkiler almıştı. İftira olduğu vurgulanan haberin, ‘Mustafa Cengiz'i itibarsızlaştırma çabası' olduğu vurgusu yapıldı.

Kaynak: sözcü

Galatasaray Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz
loading...