Galatasaray’a gelmeden 14 gün önce profesyonel yapıldı

Galatasaray'da Marcao ve Luyindama'nın yokluğuna rağmen Fatih Terim'in Hatayspor karşısında forma vermediği Ozornwafor ile ilgili ilginç gerçekler ortaya çıktı.

04 Nisan 2021 Pazar 10:48 | Son Güncelleme: 04 Nisan 2021 Pazar 10:55
Galatasaray’a gelmeden 14 gün önce profesyonel yapıldı

Herkesin merak ettiği Ozornwafor 28 Haziran 2019’da 300 bin Euro’ya Nijerya’nın Enyimba takımından alındı. Geçen sezon 100 bin euro ödendi. Bu sezon ise 125 bin euro ödeniyor. Sarı-kırmızılılar Ozornwafor’u 2019 yılında oynanan Afrika U-20 Şampiyonası’nda keşfetti.

Nijerya U-20 takımının kaptanı olan Ozornwafor’un menajerliğinin ise tanıdık bir isim olan William D’Avila tarafından yapılması dikkat çekti. Nijeryalı oyuncu Galatasaray’a geldikten sonra U-21 ya da A Milli Takım dahil hiçbir maçta kadroya dahil edilmedi.

Ancak iddia o ki, Galatasaray aslında o turnuvada o dönemde Katar’ın Aspire Akademi takımında oynayan Moussa Ndiaye’yi beğendi. Ancak D’Avila, finalde penaltılarla kaybeden Senegalin sol stoperi Ndiaye’yi değil Ozornwafor’u Galatasaray’a getirdi.

O dönemde Ndiaye amatör olduğu için kendisine herhangi bir bedel ödenmeden gelebilecekti. Ancak Ozornwafor için Enyimba’ya 300 bin euro bonservis bedeli ödendi.

Ndiaye 28 Ağutos’ta Barcelona tarafından B takımına transfer edildi. 3+2 yıllık sözleşme yapıldı. Ozoronwafor’la ilgili ilginç bir anektod ise Nijeryalı oyuncu 28 Haziran’da Galatasaray’a imza atmadan sadece 1 ay önce 14 Haziran’da profesyonel oldu. Enyimba ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Ozornwafor Galatasaray
loading...