Fenerbahçe'de Mauricio Isla gerçekleri

Fenerbahçe Mauricio Isla kadro dışı mı bırakıldı? DHA’nın verdiği habere göre evet. Peki Isla neden kadro dışı bırakıldı. Isla kadro dışı bırakılmasından sonra FIFA’ya gitti mi? İşte Şilili oyuncu konusunda yaşananlar.

29 Mayıs 2020 Cuma 15:46 | Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020 Cuma 15:46
Fenerbahçe'de Mauricio Isla gerçekleri

Mauricio Isla, Fenerbahçe’de kadro dışı bırakıldı… Şilili oyuncunun kadro dışı bırakılma nedeni ise kulübü ve yöneticileri arayarak sürekli olarak ödeme istediği için olduğu bildirildi. Ülkesinde verdiği röportajda, para almadıklarını ve ne zaman para alacaklarının belli olmamasını söylemesinin yanında kulübün içinde bulunduğu kaos durumundan dert yanan Şilili oyuncunun Karius gibi 31 Mayıs’a kadar olan alacaklarının verilerek serbest bırakılmak için kulübe başvurduğu öğrenildi. Isla’nın 8 maçlık ekstra sezonda oynamak istemediği, Fenerbahçe’nin ise Isla’ya, Mart, Nisan ve Mayıs ayı alacaklarının 12 Haziran’da ligler başladıktan sonra 26 Temmuz’a kadar olan dönemde ödeneceğini söylediği için bu durumun yaşandığı bildirildi. Isla’nın Fenerbahçe’yi 3 aylık alacaklarına karşılık FIFA’ya şikayet edeceği, Fenerbahçe’nin ise Isla’nın tutumu yüzünden Şilili oyuncuyu karşılık olarak FIFA’ya şikayet edeceği bildirildi.

Bu arada Şili Milli Takımı’nın eski hocası Marcelo Bielsa’nın Mauriccio Isla’yı hali hazırda Championship’te çalıştırdığı Leeds United’a götüreceği iddia edildi.

Kaynak: iha

Fenerbahçe Mauricio Isla