Fenerbahçe'de ligden çekilme ve havuzdan çıkma önerileri!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig kulüplerinin gelecek sezon için harcama limitlerini açıkladı. Kulüplerin transfer planlarını oluşturmak için beklediği harcama limitleri açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonu harcama limitlerini duyurdu. Bu rakamlara göre en çok harcama limitine sahip olan takım 429 milyon 42 bin 297 TL ile Galatasaray oldu. Listede 2. sırada 259 milyon 217 bin 149 TL ile Beşiktaş , 3. sırada 154 milyon 411 bin 381 TL ile Fenerbahçe yer aldı. Bu karar Fenerbahçe taraftarlarını resmen isyan ettirdi.

04 Ağustos 2020 Salı 19:10 | Son Güncelleme: 04 Ağustos 2020 Salı 19:12
Fenerbahçe'de ligden çekilme ve havuzdan çıkma önerileri!

TFF'nin harcama limitlerini açıklaması Fenerbahçe'yi resmen ayağa kaldırdı. Kulüp resmi açıklamasında kararı saçmalık olarak niteledi ve her türlü mücadeleye başvuracaklarını söyledi. Futbol otoriteleri de karar sonrası çok ilginç iddialarda ve açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Genel Kurul kararı alıyor!

Fenerbahçe yazarı Ahmet Ercanlar, TFF'nin limit açıklamasından sonra kendi twitter hesabından olay yaratacak bir açıklama yaptı. Ercanlar; "Fenerbahçe genel kurul kararı alıyor. Bu yaşananların hepsinin hesabını Fenerbahçe genel kurulu soracak. Ligden çekilme konusu da artık masada." iddiasında bulundu.

Radikal kararlar geliyor

TRT Muhabiri Yağız Sabuncuoğlu da twitter hesabından açıklama yaptı. Sabuncuoğlu; "Ligden çekilme ve yayın havuzundan çıkma ihtimalleri ciddi olarak göşülmeyen başlandı. Fenerbahçe yönetimi limitler tekrar düzenlenmezse bu konuya karşılık olarak radikal kararlar almayı düşünüyor" açıklamasını yaptı.

TFF harcama limitine isyan

Futbol Federasyonu'nun, Süper Lig kulüplerinin harcama limitlerine farklı tepkiler gelirken yazarımız Ali Ece, asıl ceza alması gerekenlerin cezalandırılmadığını savundu.

Ali Ece, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu TFF limit meselesi temelden hatalı: Kulüpleri borçlandıranlardan hesap sormak yerine, kulüplerimiz bu finansal darboğazdayken göreve talip olma cesaretini gösterenler cezalandırılıyor" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'ye puan silme cezası

Spor ekonomisinde uzman gazeteci Emrah Kayalıoğlu, Spor Arena’ya değerlendirmelerde bulundu: Benim beklentimin çok çok altında bir limit açıklandı. Şu anki rakama baktığında ortalama 22 milyon Euro gibi bir miktar yapıyor. Fenerbahçe şu anki bütçesini 50 milyon Euro'ya indirse bile açıklanan limitin 2 katından fazla bir tutar yapıyor ve dışarda kalıyorsunuz. Fenerbahçe için çok vahim bir tablo var, Fenerbahçe şu anda yeni bir transfer açıklayamaz, açıklasa bile Türkiye Futbol Federasyonu'na tescilini yapamaz. Fenerbahçe mevcut maaş yükünü 22 milyon euro dolaylarına getiremezse puan silme cezasıyla karşı karşıya kalır.

Fenerbahçe