Fenerbahçe taraftarları Kaan Ayhan ve Kenan Karaman'ı Düsseldorf sokaklarında aradı

Milli oyuncular Kaan Ayhan ve Kenan Karaman transfer savaşı başlattı. Galatasaray'ın da ısrarla istediği, Fatih Terim'in iki oyuncuyu da bizzat aradığı ortamda sarı-lacivertliler de Emre Belözoğlu'yla harekete geçti. Ancak Fenerbahçe taraftarı da boş durmadı...

01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:43 | Son Güncelleme: 01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:44
Fenerbahçe taraftarları Kaan Ayhan ve Kenan Karaman'ı Düsseldorf sokaklarında aradı

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında transfer savaşı çıkartan Kenan Karaman ve Kaan Ayhan’a yapılan baskılar öyle bir hal aldı ki… komik olaylarda yaşanmaya başlandı. Almanya, Belçika ve Hollanda arasındaki sınırların açılmasından sonra birisini Liege’den diğerinin ise Eindhoven’dan geldiği anlaşılan iki araç Düsseldorf’a Kenan ve Kaan’ı aramaya geldi.

İki araç dolusu (yaklaşık 10 kişi) gurbetçi gurubunun Düsseldorf şehrinde gurbetçi oyuncuları soruşturması önce korkuya neden oldu. Bu gurbetçilerin sokak sokak mahalle mahalle gezerek gördükleri Türklere, kendilerini nasıl bulacaklarını sorması gurbetçi oyuncuların kulağına kadar gitti.

İki oyuncu da olay daha fazla büyümeden ancak ters bir durumda olabileceğine inanarak yanlarına kendi arkadaşlarını da alarak bu gurbetçilerin karşısına çıktı. Ancak olay hiç de beklendiği gibi değildi. İki araç dolusu gurbetçinin Fenerbahçe taraftarı olduğu, hem Kaan’a hem de Kenan’a Fenerbahçe forması getirdikleri ortaya çıktı. İki araç dolusu gurbetçi, Kenan ve Kaan’dan Fenerbahçe’ye transfer alma sözü alıp evlerine döndü.

Kenan Karaman'ın bonservisi 2 milyon

Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan Kenan Karaman'ın bonservis bedeli netleşti. 26 yaşındaki futbolcunun kulübü Fortuna Düsseldorf'un küme düşmesiyle, oyuncunun sözleşmesinde yer alan "2 milyon euroya serbest kalır" maddesi yürürlüğe girdi. Fenerbahçe’nin, milli oyuncunun 2 milyon euro olan bonservis bedelini düşürmek istediği öğrenildi. 26 yaşındaki futbolcunun, kulübü Fortuna Düsseldorf ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Bu sezon Bundesliga'da 21 maça çıkan Kenan Karaman, 6 gol 1 asistlik bir katkı sağladı.

Kaan Ayhan da aynı durumda

Fortuna Düsseldorf'un Bundesliga’ya veda etmesiyle aynı takımda yer alan milli oyuncumuz Kaan Ayhan için de  ‘2.5 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesi yüylüğe girdi. 24 yaşındaki futbolcu bu gelişme sonrasında takımından ayrılma kararı aldı. Bu arada Alman basınına göre Wolfsburg ve Leverkusen, Milli futbolcuyla yakından ilgilenen kulüpler arasında yer alıyor.

loading...