Fatih Terim'e ''başkan ol'' baskısı devam ediyor

Mustafa Cengiz’in GSTV’de yaptığı açıklamadan sonra Galatasaray’da inanılmaz bir görüşme trafiği yaşanıyor…

18 Nisan 2021 Pazar 14:14 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2021 Pazar 14:16
Fatih Terim'e ''başkan ol'' baskısı devam ediyor

* Bu seçim dönemimde sessiz kalan İnan Kıraç ilk kez topa girdi… Liselilerin önemli isimleriyle görüşmeler yaptı. Muharrem Yılmaz ya da o kalibrede bir başkan adayı bulmak zorunda olduklarını söyledi. Eğer bekledikleri gibi bir aday çıkaramazlarsa gündemdeki adaylardan Eşref Hamamcıoğlu’nun arkasında birleşmeleri çağrısını yaptı. Liselilerin aday arayışları bir anda hızlandı. Ancak liseliler 29 Mayıs’tan çok muhtemel seçim tarihi olarak öne çıkan Temmuz ayı için kolları sıvadı.

* Cengiz’in açıklamalarından hemen sonra Ahmet Ocaklı, Fatih Terim’i aradı. “Bu dakikadan sonra Galatasaray başkanı olmanız elzemdi. Bu kulübü Mustafa Cengiz gibilere çıkaramazsınız” minvalinde sözler söyledi. Erden Timur ve Ahmet Yüce’nin kendisinin yönetiminde asbaşkan olmaya hazır olduklarını hatırlattı.

* Başkan Cengiz’le yaklaşık bir ay önce toplantı yapan Adnan Polat, Yiğit Şardan ve  Hakan Üstünberk bir araya geldi. Polat, “Cengiz’in devam etme şansı kalmadı” dedi. Şardan’dan aday olmasını istedi. Üstünberk’ten Şardan’ın listesinde yer almasını önerdi. Ayrıca o listede Haldun Üstünel’in de olacağı sözünü verdi. Eğer buradan bir aday çıkaramazsa Polat adaylığını koyması durumunda Abdürrahim Albayrak’a destek verecek.

* Yaptığı konuşmadan sonra Cengiz adeta yalnız kaldı. Camiadan hiç kimse kendisini aramadı. Seçimlerle ilgili fikrini almadı. Başkan’ı zaten arasının açık olduğu Albayrak dışında diğer yakınlarından Kaan Kançal ya da Yusuf Günay bile aramadı.

Galatasaray Fatih Terim
loading...