Dorukhan çark etti! Şimdi de Yalçın istemiyor…

Beşiktaş'ta Dorukhan Toköz, daha iyi bir teklif bulamayınca siyah beyazlılarda kalmak istediğini iletti. Ancak Sergen Yalçın'dan veto geldi.

18 Nisan 2021 Pazar 12:04 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2021 Pazar 12:07
Dorukhan çark etti! Şimdi de Yalçın istemiyor…

Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz konusunda sürpriz bir gelişme ortaya çıktı… gelen bilgilere göre uzun süredir kendisine yurt dışında takım arayan milli futbolcu istediği teklifi bir türlü alamadı. La Liga’dan İsmail Köybaşı ya da Serdar Gürler gibi oyuncuların bulduğu takımların kalibresinde takımlardan teklifler geldi. 400-500 bin euro civarında teklifle oldu. Aynı şekilde İtalya’dan da Udinese, Bologna gibi sıra takımları kapıyı düşük rakamlarla çaldı. Belçika’dan Anderlecht, Hollanda’dan AZ Alkmaar gibi Dorukhan’ın düşünmediği takımlardan gelen teklifler de oldu. Ancak hiç ilgi çekici bir teklif olmadı.

Dorukhan’ın yeni planı Euro 2020’den sonra sözleşme konusunu rafa kaldırmaktı. Ancak Hollanda, Norveç ve Letonya maçlarında bir dakika bir şans bulamayan Dorukhan, Şenol Güneş’in orta saha rotasyonunda geriye düştüğünü öğrendiği için stresli. Euro 2020’ye gidemezse değerinin daha da düşeceğine inanan Dorukhan, Beşiktaş’ın teklifini değerlendirmek istediğini son bir görüşme daha talep etti.

Ancak şok bir cevap aldı. Başkan Çebi, Şubat sonuna kadar süresi olduğunu ancak bu sürenin geçtiğini Dorukhan’a iletti. Sezon sonunu beklemesi gerektiğini, o duruma göre kendisine bir sözleşme sunabileceklerini söyledi. Bu arada geçen sezon Burak Yılmaz ve Caner Erkin’i istemeyen Sergen Yalçın’ın. Dorukhan’ı sildiği için Çebi’nin geri adım attığı gelen bilgiler arasında.

BURAK YILMAZ, DORUKHAN’IN ADINI VERDİ AMA TEKLİF YOK

Burak Yılmaz’ın L’Equipe’e verdiği demeçte, ”Türkiye'den hangi oyuncuları Lille'e getirirdin?” sorusuna verdiği "Dorukhan Toköz ve Abdülkadir Ömür. Üstelik Dorukhan'ın sözleşmesi Haziran ayında bitiyor” sözleri dikkat çekti. Burak Yılmaz’ın formasını giydiği Lille daha önce de alt yapısına Galatasaray’la sözleşmesi biten Mustafa Kapı’yı katmıştı.

Burak Yılmaz’ın da adını verdiği Abdülkadir’in menajeri Necdet Ergezen. Dorukhan’ın menajeri ise Ahmet Bulut. Ancak Bulut’la Dorukhan’ın arası uzun süredir takım aramasına rağmen oyuncu bulamaması yüzünden açık. Lille’in Dorukhan’a bir teklifi olmadığı biliniyor. Ancak Burak’ın bu sözlerinden sonra bir teklif olur mu, merakla beklentiyor.

Beşiktaş Dorukhan Toköz
loading...