Beşiktaş'ın ilk rakibi bugün belli oluyor

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi macerasına başlıyor. Yapılacak kura çekiminde ilk elemedeki rakip belli olacak.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 07:28 | Son Güncelleme: 10 Ağustos 2020 Pazartesi 07:29
Beşiktaş'ın ilk rakibi bugün belli oluyor

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi üçüncü ön elemesindeki rakibi bugün belli olacak… çekilecek kurada siyah-beyazlılar; AZ Alkmaar, PAOK ya da Lokomotiva takımlarından birisiyle eşleşecek. 25 ya da 26 Ağustos’ta tek maç üzerinden oynanacak maçı kazanması durumunda siyah-beyazlılar üçüncü ön eleme turuna geçecek.

PAOK:

Trabzonspor kabul edilseydi seri başı olarak kalacak PAOK 21.000 puanla bu şansını kaybetti… Beşiktaş’ın başına en fazla dert açabilecek takım olarak öne çıktı. Yunan ekibini Portekizli Abel Ferreira çalıştırıyor. Olympiakos’un ardından ikinci olan PAOK’un gol silahı Polonyalı Swiderski, asist silahı ise Josip Misic.

AZ:

Hollanda Ligi pandemi nedeniyle iptal edilince, Ajax’la (56) aynı puanda olmasına rağmen ikinci kabul edildi. Arne Slot tarafından çalıştırılan AZ’nin gol (14) ve asist (8) silahı 2001 doğumlu Byron Boadu. Idrissi ve Koopmeiners de önemli oyuncuları.  

Lokomotiva:

Dinamo Zagreb’in ardından Hırvatistan Ligini ikinci sırada bitiren Lokomotiva’yı, Goran Tomic çalıştırıyor. Hırvat futbol tarihinde hiç bir başarısı yok. 106 yılık kulüp tarihinde 4’üncü kez Avrupa Kupalarına katılacaklar. Kanat oyuncusu Kastrati ile 10 numarası Tolic (11) takımın en golcü isimleri oldu.

Beşiktaş