beIN Sports'tan sert tepki! Melih Şendil'in yorumları kabul edilemez

beIN Sports'un deneyimli ismi Melih Şendil, Real Madrid'in pembe formasını eleştirdiği konuşmasında "Kadınlar futbolda olmamalı" ifadesini kullanınca tepki çekti. Bu sözler üzerine yayıncı kuruluş tarafından bir açıklama yayınlandı ve "Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 18:51 | Son Güncelleme: 08 Ağustos 2020 Cumartesi 18:54
beIN Sports'tan sert tepki! Melih Şendil'in yorumları kabul edilemez

Dün gece oynanan Manchester City – Real Madrid Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının ardından ünlü spor spikeri Melih Şendil’in canlı yayında yaptığı yorumlar tepki gördü. Real Madrid’in giydiği pembe forma üzerine yorumlarda bulunan duayen spiker, “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu” ifadelerini kullandı.

“Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız” diyen Şendil, “Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” diye konuştu.

Bu sözler üzerine yayıncı kuruluş tarafından bir açıklama yayınlandı ve Melih Şendil'in sözlerinin kabul edilemez olduğu belirtildi.

Beın Sports Melih Şendil