Altay’ın dönüşü için 37 gün umudu…

Fenerbahçe'de Altay Bayındır'ın sakatlığı moralleri alt üst ederken, geri dönüş için bir umut doğdu.

18 Nisan 2021 Pazar 12:26 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2021 Pazar 12:29
 Altay’ın dönüşü için 37 gün umudu…

Fenerbahçe elindeki skafoid kemiği kırılan Altay bugün ameliyat edildi. Beklenti Altay’ın da 2019 yılında skafoid kemiği kırıldıktan sonra 37 günde sahalara dönen Barcelona’nın Brezilyalı kalecisi Neto gibi en kısa sürede sahalara dönmesi.

Altay Bayındır, Acıbadem Altunizade hastanesinde ameliyat edildi. Yapılan açıklamada Altay’ın kim tarafından ameliyat edildiği hakkında bilgi verilmedi. Ancak gelen bilgilere göre Fenerbahçe’nin genç kalecisini Prof. Aydın Yücetürk ameliyat etti. Yücetürk daha önce Beşiktaşlı Sivok ile Anadolu Efesli basketbolcu Kasun’u da elinden ameliyat etmişti.

Neto’nun sol elindeki skafoid kemiğini ameliyat ettikten sonra Barcelona, Brezilyalı kalecinin 6-8 hafta sahalardan uzak kalacağını açıkladı. Ancak Net sadece 37 gün sonra sahalara dönmeyi başardı. 11 Ağustos’ta elini kıran Neto, 17 Eylül’de Barcelona’nın Dortmund’la oynadığı Şampiyonalar Ligi maçı için Almanya’ya gitti.

Altay, yapılacak operasyon sonrasında uygulanacak rehabilitasyon sürecine Neto’nun  olduğu gibi cevap verirse Euro 2020’de oynama şansı doğacak.

Altay Bayındır Fenerbahçe
loading...