Muhittin Böcek CHP'den istifa edecek mi?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi' saflarına mı katılıyor? Kulislerde en merak edilen sorulardan biri bu. Kulislerde konuşulan bu iddianın ayrıntılarını CNN TÜRK muhabiri Kıvanç El aktardı...

16 Mart 2021 Salı 19:43 | Son Güncelleme: 16 Mart 2021 Salı 19:46
Muhittin Böcek CHP'den istifa edecek mi?

Muhittin Böcek, o iddialara ilişkin Kıvanç El'e konuştu. İşte CNN TÜRK muhabiri Kıvanç El'in açıklamaları;

"Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Muharrem İnce'nin kuracağı partiye mi katılacak?" soruları 1-2 gündür aslında gündemde. İstifa edip Memleket Hareketi'ne katılacağı ifade edilmişti. Muhittin Böcek daha önce aslında CHP Genel Merkezi'yle karşı karşıya gelmişti. 3.5 aylık bir yoğun bakım süreci olmuştu koronavirüs tedavisi gördü Muhittin Böcek. Ve tedavisi tamamlandıktan sağlığına kavuştuktan sonra yaptığı açıklamalarda CHP yönetimini eleştirmiş ve "CHP çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını, gelecek hesapları yaptıklarını gördüm" açıklamasını yapmıştı.

CHP Genel Merkezi ile Muhittin Böcek'in arasının bir süredir açık olduğu iddia ediliyordu. Ki tam bu iddialar gündemdeyken yine Muharrem İnce'nin kurmay hazırlıklarını sürdürdüğü partiye katılacağı aslında ifade edildi. Ancak biz bu iddiayı Muhittin Böcek'e yani iddianın tarafına sorduk.

MUHİTTİN BÖCEK'TEN İSTİFA İDDİALARINA YANIT

Muhittin Böcek CNN TÜRK'e bir açıklama yaptı. Öncelikle Muharrem İnce ile geçmiş yıllardan uzun zamandır tanıştığını, hastalığı döneminde 3 kez oğlunu aradığını yani Muharrem İnce'nin 3 kez Muhittin Böcek'in oğlunu aradığını ve hal hatır sorduğunu iyileşir iyileşmez de Muharrem İnce'ye bir telefon görüşmesi yaptığını ama bu görüşmenin de tamamıyla dilekler ve iyi temenniler çerçevesinde olduğunu söyledi.

"Parti değiştirme niyetim yok. Bugüne kadar da parti değiştirme niyetim olmadı" açıklaması yaptı Muhittin Böcek. Muharrem İnce ile geçmişte birçok programlara katıldığını kendisiyle iyi ilişkileri olduğunu ancak Muharrem İnce'nin partisine katılmayı kesinlikle düşünmediğini ifade etti. Muharrem İnce'ye de yeni partisinde başarılar dilediği söyledi.

"PARTİMDE ÇALIŞMALARIMI SÜRDÜRECEĞİM"

Muhittin Böcek, "Bugüne kadar hiç zikzak yapmadım, zikzak da sevmem. Ben partimde çalışmalarımı sürdüreceğim. Antalyalılara hizmet etmeyi sürdüreceğim" açıklaması yaptı. Hatta önümüzdeki pazar günü 21 Mart'ta 15 CHP'li büyükşehir belediye başkanıyla Muğla'da bir araya geleceğini hatırlattı.

Muhittin Böcek