Burhan Kuzu hayatını kaybetti

Eski AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, COVID-19 tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

01 Kasım 2020 Pazar 09:03 | Son Güncelleme: 01 Kasım 2020 Pazar 09:07
Burhan Kuzu hayatını kaybetti

Burhan Kuzu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Eski AK Parti Milletvekili ve partinin kurucu üyelerinden olan Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Burhan Kuzu, bir süredir, COVID-19 tedavisi görüyordu.

Burhan Kuzu Kimdir?

Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955’te Kayseri Develi’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Akademik çalışmalarda bulundu ve profesörlük unvanını aldı.

Stajyer kaymakam olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Akademik araştırmalar çerçevesinde Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bulundu.

Mesleki alanda yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Burhan Kuzu, çeşitli STK’larda üyelik ve yöneticilik yaptı.

2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Burhan Kuzu partinin ilk Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığını yürüttü.

22, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve bu dönemlerde Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Fahri Baş Danışmanlığı görevinde bulundu. AKP MKYK Üyesi olan Burhan Kuzu, iki çocuk babasıydı.

Burhan Kuzu Burhan Kuzu Kimdir