"Biden'i öldürmeyin ABD'yi krize sokacak"

Usame bin Ladin, El Kaide'nin Joe Biden'a suikast düzenlemesini yasakladı. Onun yetersiz bir başkan olacağına ve ABD'yi krize sokacağına inandı!

20 Ağustos 2021 Cuma 23:19 | Son Güncelleme: 21 Ağustos 2021 Cumartesi 00:34
"Biden'i öldürmeyin ABD'yi krize sokacak"

Başkan Joe Biden, ABD askerlerini Afganistan'dan çektiği için tepki aldı.  Kabil'de devam eden kaos yüzünen ABD'yi küçük düşürmekle suçlanıyor.

ABD’nin Afganistan'a öldürmek için gittiği Usame bin Ladin, 2010'da Biden başkanlığını ön gördü. Muhtemelen 'ABD'yi bir krize sürükleyecek Başkan' uyarısı yaptı.

Bin Ladin, Başkan olacağını umarak El Kaide'nin Biden'ı öldürmesini yasakladı

Belge ilk olarak 2012'de kamuoyuna duyuruldu. ABD'nin Afganistan'dan kaotik bir şekilde çekilmesi ve ülkeyi Taliban'a teslim etmesiyle yeniden gün ışığına çıktı.

Bin Ladin’in 48 sayfalık mektubunu Mayıs 2010'da gerçek adı Atiyah Abd al-Rahman olan 'Kardeş Şeyh Mahmud’ kaleme aldı.

Obama ve Petraeus’u öldürün

Mektubun 36’ncı sayfasında, biri Pakistan'da ve diğeri Afganistan'da olmak üzere iki ölüm timi kurulmasını ana hatları çiziliyordu. Bu timler, her iki ülkeyi de ziyaret etmeleri halinde dönemim ABD Başkanı Barack Obama ile eski CIA direktörü David Petraeus’u intihar saldırılar planlamakı üzerineydi.

Obama'ya saldırma gerekçesini Bin Laden, “Obama çıbanın başıdır. Onu öldürmek, dönemin geri kalanında Biden'ın başkanlığı devralmasını sağlayacaktır.  Biden, ABD'yi krize sokacak isimdir. Bu görev için tamamen hazırlıksızdır. Petraeus'a gelince, savaşın bu son yılında günün adamı ve onu öldürmek savaşın gidişatını değiştirir” şeklinde anlattı.

Obama’nın o dönemdeki yardımcısı Biden’a suikast düzenlemeyi yasakladı.

loading...