Şevket Arslan

Fenerbahçe'de Comolli'nin yerine Aykut Kocaman gelir mi?

02 Aralık 2019 Pazartesi 11:46 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2019 Pazartesi 11:46

Fenerbahçe'de yine yeni yeniden Aykut Kocaman sesleri yükselmeye başladı. Ersun Yanal'ın beklentileri karşılayamaması, takımı kötü oynatması ve şampiyonluk yarışında geri kalınması Ali Koç'u radikal kararlar almaya yöneltti. Göreve geldiğinde Aykut kocaman'la yollarını ayıran ve felsefesine ve vizyonuna uygun hocalarla geleceğin Fenerbahçe'sini yaratacağını söyleyen Koç'un Cocu fiyaskosundan sonra Yanal kararının da yanlış olduğunu düşündüğü belirtiliyor. Sportif Direktör Comolli'nin yabancı bir isimle çalışmak istemesi ve bunun için bastırması da Koç'un gelecek planlarında kararsız kalmasını sağlıyor.

En son Fenerbahçe haberleri...Fenerbahçe'de tek gündem başarısız sonuçlar, kaybedilen puanlar ve oynana kötü futbol. Yeni transferlerin ya sakat ya da formsuz olması, eskilerin zaten takıma fazla katkı sağlayaması yüzünden sezon başından beri istikrarlı ve kaliteli futbol oynayamayan Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın çare olamadığını düşünenler çoğalmaya başladı.
undefined

Ersun Yanal'ın arkasında kimse kalmadı

Ersun Yanal'ı vizyonuna uymadığı için istemeyen Ali Koç, taraftarın baskısına dayanamayıp göreve getirmişti. Görevden almasını düşündüren tek konu para. Aykut Kocaman ve Cocu'ya tazminat ödeyen Koç, Yanal'a da ödemek istemiyor. Ancak Yanal'ın parasını geride bırakmaması gibi bir ünü olduğu da bir gerçek. Dost sohbetlerinde görevden alınması durumunda son kuruşuna kadar alacaklarını tahsil edeceğini söyleyen Yanal'ın bu mesajı Koç'un kulağına da gitti. Ancak Fenerbahçe'nin durumu da ortada.

Cocu'yu getiren Comolli, Ersun Yanal'a da direnmiş ancak Yanal gelmişti. Comolli'nin Yanal'ı gönderip yerine yabancı bir ismi getirmek istediği zaten biliniyor. Bunun için Başkan'a sürekli pres yaptığı da bir gerçek. Ancak şu durumda kendisinin de koltuğu sallanıyor.

Yanal'ın arkasındaki en büyük güç taraftar...ancak hem geçen seneki sonuçlar, hem bu seneki performans taraftarın da Yanal'a olan desteğini azalttı. Hem sosyal medyada yerden yere vurulan Yanal'a karşı tribünlerden de tepki sesleri yükselmeye başlandı.

Comolli'nin yerine kocaman

Fenerbahçe'de şu anda Comolli-Kocaman değişikliği konuşulmaya başlandı. Konyaspor'da mutsuz olan ve istifa sinyalleri veren Kocaman'ın henüz anlaştığı bir takım yok. Fenerbahçe'nin de durumu ortada. Ali Koç'a yakın kaynaklar, Yanal'ın değil de Comolli'nin yerine Aykut Kocaman'ı getirmek şu aşamada daha mantıklı diye düşünüyor. Futbolcu izleme ve yetenek keşfetme konusunda çok başarılı olduğu bilinen Kocaman'ın bu görev için biçilmiş kaftan olduğu belirtiliyor.

Aykut Kocaman'ı Sportif Direktör olarak getirmek her anlamda Fenerbahçe'ye büyük yarar sağlayacağını düşünenlerin söyledikleri sözler şöyle:

1: Aykut Kocaman'la çalışmam diyen Başkan Ali Koç, sözünü yememiş olur. Koç, teknik direktör olarak dedi, sportif direktör demedi. Kocaman'la hiçbir kişisel problemi olmayan, kendisine çok saygı duyan Başkan için Kocaman'la çalışma fırsatı da doğmuş olur.

2: Aykut kocaman'ın futbolcu keşfetme, yararlı transfer konusundaki başarısı biliniyor. Görevi en iyi şekilde yapar.

3: Comolli konusunda iddialar bitmiyor. Transferlerin patlaması da bu iddiaları güçlendiriyor. Aykut Kocaman'ın dürüstlüğünden kimsenin şüphesi yok. Huzur içinde transfer işlerini teslim edilir.

4: Ersun Yanal'ı kovmak zorunda kalmayız. Aykut Kocaman'ı da kulübe kazandırırız. İkisi arasında çok iyi arkadaşlık olmasa da en ufak bir sorun yok. Kocaman'ın takıma her anlamda büyük katkısı olur, Yanal'ın işi kolaylaşır.

5: Eğer takımda işler kötüye giderse ve Yanal gönderilirse uygun zaman gözetme kaygısı yaşanmaz. Görevde olan bir Aykut Kocaman var. Hemen takıma müdahele eder, başa geçer.

Aykut Kocaman kabul eder mi?

Fenerbahçe'den gönderilen ve buna çok üzülen Aykut Kocaman'ın Konyaspor'dan ayrılması durumunda hemen çalışmaya başlaması beklenmiyor. Kasımpaşa ve birkaç takımın Kocaman'a haber gönderdiği biliniyor. Ancak Kocaman sezon ortasında takım almak istemiyor. Kararı kestirilemiyor. ama Fenerbahçe'nin teklifi hocalık olmadığı için ikna edilebilir. Ancak Koç'a kırgınlığı da biliniyor. İkna etmek için araya hatrı sayılır insanlar girerse olur. Ama Ali Koç bu kadar uğraşır mı, o da kestirilemiyor.