Sadık Arslan

Rachid Ghezzal Beşiktaş'ta kalsın diye...

26 Temmuz 2021 Pazartesi 14:45 | Son Güncelleme: 26 Temmuz 2021 Pazartesi 14:46

Rachid Ghezzal’ın Beşiktaş’ta kalma sürecinde ciddi emekleri bulunan Sergen Yalçın’ın kankası Hakan Korkmaz’dan açıklama geldi.

Galatasaray’a gitmemesi, Beşiktaş’ta kalması için Cezayirli oyuncuya söyledikleri bir kaç gün önce ortaya çıkan Korkmaz, “her zaman herkes yerinde güzel mantalitesi ile hareket ettim bunu sevgili Beşiktaş taraftarınının bilmesini isterim. Sizin kadar bende oyuncunun Beşiktaş'ta kalmasını istiyorum ve net bir şekilde oyuncuyada illettim konuşmalarımızda” açıkalamasında bulundu.

PELLEGRINI İÇİN KAFA KARIŞTIRICI SCOUT RAPORU

Rachid Ghezzal’ın önerdiği Pierto Pellegri için Beşiktaş’ın kafası karıştı… araştırma başlatıldı. AS Monaco’nun daha 17 yaşındayken 20 milyon euro ödediği İtalyan oyuncuya neden şans vermediği, neden kulüp aradığı, Serie A’dan değil de neden Monza ve Parma gibi Serie B’den takımların 20 yaşına gelen yıldız adayını istediği araştırılmaya başlandı.

Bu konuda Sergen Yalçın’ın kardeşi Gütsoy bir rapor hazırladı.

O raporda; “Monaco, Pellegri’yi Mbappe’nin varisi olarak aldı. Bu yüzden üzerine çok fazla psikolojik baskı yapıldı. Ardından Pellegri’yi alan sportif direktör ile teknik direktör görevden ayrıldı. Yeni teknik adam Niko Kovac, İtalyan oyuncuya çok fazla güvenmedi. Pellegri şu anda ince bir çizgide. Ya kiralık gidecek büyük bir yıldız olacağını kanıtlayacak, ya da fiyasko gençlerden birisi olarak futbol tarihinde unutulup gidecek” ifadeleri yer aldı.

Beşiktaş’a bu değelendirmeyi yapan Gürsoy Yalçın, “eğer belirli sayıda oynatma sözü verip, kiralama teklifi yaparsak, herhangi bir bedel ödemez hatta maaşının bile bir kısmını Monaco’ya ödeterek oyuncuyu alabiliriz. Monaco’nun umut ederek aldığının yüzde 50’sini bize gösterirse, yapabileceklerini hayal edemiyorum” dedi.

GENESİO: BOEY İÇİN HENÜZ ANLAŞMA YOK

Sacha Boey, geçen Salı gününden beri Rennes'in hazırlık yaptığı İspanya’nın Pinatar bölgesindeki kampında çalışmaları kesti. Levante ile oynanacak hazırlık maçında forma giymeyecek. Cuma günü kamptan ayrıldı. 20 yaşındaki bek önce Fransa’ya gitti. Daha sonra İstanbul’a gelecek. Boey'nin Galatasaray'a transferiyle ilgili nihai ayrıntılar henüz belirlenmedi. Ancak Rennes teknik direktörü Bruno Genesio, henüz bir anlaşmaya varılamadığını sözlerine ekledi.

loading...