Sadık Arslan

Beşiktaş’ın golcüsü ve kulübüne ödeyeceği rakamlar…

19 Temmuz 2021 Pazartesi 15:47 | Son Güncelleme: 19 Temmuz 2021 Pazartesi 15:47

Beşiktaş’ın ön sözleşme imzaladığı iddia edilen Miguel Borja'nın durumu hala belirsiz. Palmeiras teklif bekliyor. Ağustos ayının başına kadar durum çözülmezse, oyuncu kadrosuna geri dönecek ve normal şekilde çalışacak.

Palmeira'nın amacı onu satmak. Bu nedenle, Boca Juniors'ın teklifine ek olarak Palmeiras, Türkiye'den Beşiktaş'tan bir teklif aldı. Türkler, ekonomik hakların yüzde 50'si için 15.3 milyon real (2.5 milyon euro) teklif etti. Alviverde'den gelen olumsuz geribildirim, anlaşmanın kapatılması için 20.4 milyon real (3.5 milyon euro) talep etti.

TyC Sports'a göre Arjantinli Borja'nın Türklerle maaş anlaşması var. Şimdi anlaşmanın en zor kısmı olan Palmeiras ile olan kısmının halledilmesi gerekiyor.

BEŞİKTAŞ’TAN BORJA’YA BONUSLARLA BERABER 2 MİLYON DOLAR

Bir süredir Beşiktaş’ın Miguel Borja ile ilgilendiği hatta oyuncuyla ön sözleşme imzaladığı konuşuluyor… ancak Palmeiras’tan henüz yeşil ışık yanmadığı haberleri yapılıyor.

Ancak Boca’nın da Borja için çıldırdığı haberleri devam ediyor. Ancak Borja'nın şu anda tam olarak ne kadar kazandığı Boca için hayati önem taşıyor.

Kolombiyalı oyuncunun yıllık kazancı 1.6 milyon dolar. Boca’nın maaş limiti 1.5 milyon dolar. Borja’nın Boca’ya gelmek için feda demesi gerek. Ancak Türk tarafı, Borja’ya 1.6 milyon dolar’ı çoktan garanti etti. Hatta üzerine bonuslarda ekledi ki, rakam 2 milyon dolar’a yükseldi. Böyle bir durumda Borja’nın, Beşiktaş’la imzaladığı ön sözleşmeyi görmezden gelip, Boca’ya imza atmasını beklemek hayalcilik.

Beşiktaş’a gelecekti! Takımında bile yedeğe

Bazı sosyal medya hesapları menajerlerinden mamalanmış olmalı ki Elayis Tavşan’ı inatla Beşiktaş’a göndermeye çalışıyor… ancak Sergen Yalçın’ı unutuyorlar. Önünde Hollanda U-21 Milli Takımı’nın yıldızı Ferdi’nin Fenerbahçe’de yaşadığı hayal kırıklığı olan Yalçın, Türk asıllı oyuncuyu düşünmüyor. Ancak Tavşan’ın takımı NEC, genç oyuncunun yerine Barretto’yu transfer edince işler iyice karıştı.
Tavşan yerel Gelderlander'e "Ayrılma şansım nedir? Bilemiyorum. Şimdi sadece NEC'e odaklanıyorum ve ne olacağını bekliyorum. Kendimi en üst düzeyde bir futbolcu olarak göstermek istiyorum. Bu Süper Lig'de de olabilir” dedi.

Yalçın istedi Ghezzal, Beşiktaş için menajerini geri çekti

Sergen Yalçın’ın geçen hafta yaptığı hamle Rachid Ghezzal’a çark ettirdi… Beşiktaş teknik direktörü, Leicester City ile idmanlara çıkan Cezayirli oyuncuyu aramış ve “kalmak istiyorsan şu adamı (Anwar Faddouli) geri çek…” diye talimat vermişti.

Gelen bilgilere göre Ghezzal’ın, Beşiktaş’ta kalmak istediği için herhangi bir menajerlik ya da avukatlık yetkisi olmayan Faddouli’yi görüşmelerden azlettiği öğrenildi. Gelen bilgilere göre Faddouli bugün İstanbul’a gelecek, Şükrü Hanedar’la bir görüşme yapacaktı. Ancak beklenen saatte Cezayirli, Paris uçağından inmedi.

Bu arada Galatasaray adına Ghezzal görüşmelerine Başkan Burak Elmas ya da Işıtan Gün’ün dahil olmadığı tüm operasyonu Hanedar’ın yürüttüğü ortaya çıktı.

Öte yandan Ghezzal’ın danışmanlığını yapan abisi Abdel Rezzak ile menajerlik şirketi Wolrd In Motion’un hesap uzmanı Elle Aggarwall’ın bu hafta içinde İstanbul’a gelecekleri önce Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile bir görüşme yapacakları bildirildi. Bu görüşmede Sergen Yalçın’ın kankası menajer Hakan Korkmaz’ın da yer alacağı öğrenildi.

loading...