Sadık Arslan

Aboubakar’ın yerine oynayacak ismi belirledi

03 Nisan 2021 Cumartesi 14:38 | Son Güncelleme: 03 Nisan 2021 Cumartesi 14:41

Vincent Aboubakar sakatlığı, Cenk Tosun ise koronavirüs testi pozitif çıktığı için yarın akşam oynananacak Kasımpaşa maçında forma giyemeyecek…Sergen Yalçın ayrıca Ghezzal, Mensah, Hasic, ve Dorukhan’dan da yararlanamayacak.

Başarılı teknik adam forvet hattında Cyle Larin’e şans vermeye karar verdi. Kanatlarda ise N’Koudou ile Ljajic’i oynatacak. Yalçın, N’Koudou’dan Larin gibi kanattan içeri girerek kaleye şut atmasını istedi. Ljajic’ten ise oyunun kanattan kurulmasını talep etti. Aynen Ghezzal’ın yaptığı gibi öldürücü ortalara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yalçın ortada ise Atiba ve Josef’in yanında Oğuzhan’la sahaya çıkmaya karar verdi. Başarılı teknik adam Oğuzhan’dan oyunu yönlendirmesini istedi. Kasımpaşa karşısında oyun aklının kendisinde olacağını söyledi.

Bilirkişi raporu çıktı! Orman’ın başı dertte

Beşiktaş Eski Başkanı Fikret Orman aleyhine açılan davada bilirkişi kararı çıktı. Fikret Orman ve yönetiminin, kulüp bütçesini yüzde 44.7 aşarak (350 Milyon TL) Beşiktaş'ı zarara uğrattıkları gerekçesiyle açılan davada atanan bilirkişi, kulübün 510 Milyon TL zarara uğratıldığı şeklinde kulüp lehine beyan bildirdi.
Kulüp tüzüğünün 54/A maddesinde "Yönetim kurulu daha önce genel kurul tarafından kabul edilmiş bütçe dışında gereksinim duyulması halinde kabul edilen bütçenin %10'u oranında ayrıca borçlanabilir, %10'u aşan miktar için ise genel kurulun onayını alarak borçlanabilir. Bu hükme aykırı hareket eden yönetim kurulu, yaptığı bütçe dışı harcamanın tamamından ortaklaşa ve zincirleme sorumludur" hükmü yer alıyor.
Bu bilirkişi kararı ile birlikte Fikret Orman'ın ibra edilmeyerek kendisine yargı yolunun açılma ihtimali kuvvetlenmiş oldu.

İlk temas kuruldu! Beşiktaş’ın yeni golcüsü

Beşiktaş, Sergen Yalçın'ın istediği isim olan Gerson Rodrigues için harekete geçti.

Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın tercih ettiği uzun boylu, sırtı dönük oynayabilen, aynı zamanda hareketli forvet tanımına da uyan Gerson Rodrigues için harekete geçti… Lüksemburglu oyuncunun avukatlığını da yapan menajeri Noma ile ilk temas kuruldu. Dinamo Kiev’deki durumu hakkında bilgi alındı. Yeniden Türkiye’ye dönmeyi düşünüp düşünmediği soruldu.

Noma’nın menajeri Gerson’un bu sezon Dinamo Kiev formasıyla Barcelona ve Juventus karşısında Şampiyonlar Ligi maçları oynadığını söyledi. Bu yüzden Ukrayna ekibinin Ankaragücü’ne gönderdiği şartlarda Gerson’u kolay kolay bırakmayacağını iddia etti.

Ancak Gerson’un Türkiye’de hem kendini daha mutlu hissettiğini hem de Türk futbolunu daha çok sevdiğini söyledi. Aynı şekilde sağ ya da sol açık olarak kullanılmak yerine santrfor olarak oymamanın kendisini daha mutlu edeceğinin altını çizdi.

Oyuncusunun kendisine sürekli Türkiye’yi anlattığını, İstanbul’da yaşamayı hayal ettiğinden bahsetti. Dinamo Kiev’i ikna etmeleri durumunda Gerson’un Beşiktaş’a hayır demeyeceğini düşündüğünü aktardı.
Bu arada Sergen Yalçın’ın Gerson’u, Larin’in muhtemel ayrılma ihtimaline karşılık onun gibi kanat forveti olarak kullanmayı düşündüğü de gelen bilgiler arasında.

Beşiktaş'ta Hasic sezonu kapattı

Milli takım arasında yaşanan sakatlıklardan dolayı sıkıntılı günler geçiren Beşiktaş'a bir şok da Ajdin Hasic'ten geldi.

Fenerbahçe karşısında aldıkları beraberliğe rağmen milli araya büyük motivasyonla giren Beşiktaş'ta, 2 haftalık süre içinde oyuncularından peş peşe gelen olumsuz haberler sonrasında moraller bozuldu.

Kamerun Milli Takımı’nda adale sakatlığı yaşayan Vincent Aboubakar, Kasımpaşa ve Aytemiz Alanyaspor maçlarında forma giyemeyecek. Bosna-Hersek U21 takımında çapraz bağları kopan Ajdin Hasic, sezonu kapattı.

Hocasına yalvardı! “Beşiktaş’la hesabım var…”

Fode Koita, yeni hocası Şenol Can'dan Beşiktaş maçında kendisine forma vermesini istedi.

Devre arasında Beşiktaş’a gelmek için Kasımpaşa yönetimiyle kanlı bıçaklı olan Fode Koita, son 2 maçta yeniden kadroya dönmüştü. Koita’nın devre arasında Beşiktaş’a gitmesine engelin Sergen Yalçın’ın verdiği rapor olduğu iddia edilmişti.

O raporda Sergen Yalçın'ın Koita hakkında kendisine verilen, “Diagne’den beter” raporu üzerine hareket ederek transferine engel olduğu belirtilmişti.

Koita’nın Kasımpaşa’nın yeni hocası Şenol Can ile bir görüşme yaptığı ve Beşiktaş maçında 11’de oynamak istediğini söylediği bildirildi. Koita, Kasımpaşa yönetimine sözleşmesini yenilemek için başvurdu. Ancak Kasımpaşa yönetimi sezon sonuna kadar bekleme kararı aldığını iletti.

Trabzonspor’da kulisler erken hareketlendi

Trabzonspor’da genel kurul tarihi belli oldu… kulisler hareketlendi. Camianın önemli isimlerinden Şükrü Kuleyin, divan başkanlığına adaylığını koymayı düşünüyor. Ama divan başkanlığı için tüzükteki amir hükümlere konumu uymuyor..

Bundan birkaç ay önce tüzüğe rağmen divan başkanlığına aday olacağını açıklayan Kuleyin, “benim adaylığımı kabul etmesinler hemen mahkemeye gideceğim” demişti.

Bunun üzerine divanın mevcut yönetiminde bir sıkıntı oldu.

Geçen ay, Kuleyin, Trabzon’a geldi Ali Sürmen ile evinde bir görüşme yaptı. Bu görüşme her iki tarafça nezaket ziyareti olarak açıklandı. İddialara göre Kuleyin Sürmen tarafından yumuşatıldı.

Kuleyin, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yaptığı, “Trabzonspor’un lisansı iptal edilir” açıklaması üzerine sert bir yorum yaptı. Kuleyin, “Trabzonspor’un lisansını iptal etmek  düşünülemez bile…” dedi.

TFF; Trabzonspor’u ligden ihraç ediyor…

Trabzonspor’un kısaca TFF’nin “özgür olmadığı” ile ilgili yaptığı başvur FIFA tarafından kabul edildi. FIFA Disiplin Kurulu’nda görüşüldü. Hazırlanan dosya UEFA’ya iletildi. Konu akkında bilgi alınması istendi. Yetmezmiş gibi bir de Kulüpler Birliği Vakfı, Başkan Ahmet Nur Çebi imzalı mektup da “Trabzon’un arkasındayız ve bu haklı mücadelesini destekliyoruz” TFF’ye ulaştı. Ortalık iyice karıştı.
TFF’den karşılık olarak Kulüpler Birliği’ne uyarı mektubu gitti. Kulüpler, TFF’nin genel kuruluna katılmamakla suçlandı. Bu yüzden statü değişikliklerinin yapılamadığı belirtildi. Durumun sorumlusunun kulüpler olduğu iddia edildi.
Asıl dikkat çekici olan ise Trabzonspor’un bu başvurularına karşılık kulüplerin her sezon başı imzalayıp TFF’ye gönderdikleri taahhütnameyi hatırlatıldı. “Attığınız adımları tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederiz aksi takdirde bunun bedeli ağır olur” denildi.
O taahütnamede; “TFF yargı kurullarının görev ve yetkilerini kabul edip kararlarına uyacağımızı; bu kararlara karşı hiçbir idari ve adli yargıya, temyiz, tashihi karar, yargılamanın iadesi gibi kanun yollarına başvurmayacağımızı; yukarıdaki taahhütlerimize aykırı hareket ettiğimiz takdirde tescilimizin iptalini ve müsabakalara iştirak ettirilmemeyi kabul, taahhüt ve beyan ederiz” deniliyor.
TFF’ye göre; Tahkim Kurulu kararının TBMM Kamu Denetim Kurumu’na taşınması bile bu taahhütnamenin ihlali anlamına geliyor. Resmi yazıyla iletilmese de TFF’nin sözlü olarak Trabzonspor’a “imzalamış olduğunuz taahhütnameyi ihlal ediyorsunuz. Bunun sonucunda lisansınız iptal olabilir. Ligden ihraç dahi edilebilirsiniz” denildi.

loading...