Zuhal Olcay: Cenazemde ‘Işıklarla uyusun’ demeyin

Şarkıcı ve oyuncu Zuhal Olcay (62), YouTube’da yayınlanan ‘Aşırı Prestijlilerle Kısa Görüşmeler’ adlı programa konuk oldu.

17 Kasım 2019 Pazar 11:47 | Son Güncelleme: 17 Kasım 2019 Pazar 11:48
Zuhal Olcay: Cenazemde ‘Işıklarla uyusun’ demeyin

26 Şubat’ta Zorlu PSM’de vereceği konsere hazırlanan Zuhal Olcay, “Aşırı Prestijlilerle Kısa Görüşmeler” programında ilginç açıklamalar yaptı. Yalnızlığı sevdiğini söyleyen sanatçı, “Kuliste yalnızlık seviyorum. Etrafımda tek insan istemiyorum. Oyunumda da öyle. Konserlerimin de ilk yarısından sonra daha rahat oluyorum” dedi.

DEPRESYONUN BÖYLESİ
Zuhal Olcay, bir dönem ağır bir depresyona girdiğini itiraf etti: En ağır depresyonumu 15 yıl önce yaşamıştım. Böyle tavana bakarım. Sabahlık, yağlı saçlar ve komedi dizileri. Vazgeçemediğim depresyon yiyeceği paskalya çöreği. Depresyona bu şekilde girebilmek ne kadar büyük bir lüks. Bunu yapamayan ve ayakta geçiren o kadar insan var ki. Bunu anlattığım için üzülüyorum çünkü şımarıkça bir şey.

Zuhal Olcay, “Cenazenizde ne çalsın?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
“Pervane şarkısını çalmayın da ne çalarsanız çalın. Bir de ‘Işıklarla uyusun’ demeyin. Şu kadar bile ışık sevmem. İnsan ışıklarda uyuyamaz ki. ‘Işıklara yürüsün’müş, niye yürüyeceğim, yatacağım!”

Zuhal Olcay