Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman MasterChef'te jüri oldu

Fenomen yemek yarışması MasterChef Türkiye'nin yayınlanan son bölümünde programa veda eden isim jürinin kararı sonrası Rıfat oldu. Programa konuk olan sürpriz isim ise Konyaspor Teknik Direktör Aykut Kocaman oldu.

14 Aralık 2019 Cumartesi 11:37 | Son Güncelleme: 14 Aralık 2019 Cumartesi 11:37
Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman MasterChef'te jüri oldu

TV8'in sevilerek izlenen yarışması MasterChef Türkiye'nin 13 Aralık Cuma yayınlanan son bölümünde dokunulmazlık oyunu ve eleme heyecanı yaşandı. Jüri üyeliklerini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanni'nin yaptığı yarışmaya veda eden ismi belli oldu.

Finale haftalar kalan MasterChef'teki son takım oyunu ise Konya'da gerçekleştirildi. Yarışmada bundan sonra artık takım oyunu olmayacağı da şefler tarafından açıklanırken programda Aykut Kocaman sürprizi yaşandı.

MASTERCHEF KONYA'DA
MasterChef yarışmasının bu sezonki son dokunulmazlık oyununda mavi ve kırmızı takım yarışmacıları, Konya mutfağına özgü yemekler yaptı.

Yarışmacılar, şeflerin istediği tutmaç çorbası, şiş kebabı, gül yapraklı marul salatası, pekmezli ayva, hassaten lokma, badem tatlısı, gül şerbetinden oluşan menüyü 1 saat 15 dakika için yaptılar.

AYKUT KOCAMAN JÜRİ ÜYESİ OLDU
Verilen süre sonunda takımlar, hazırladıkları yemekleri onlara puan verecek olan jüri üyelerine sundular. MasterChef'in bu haftaki konuk jüri üyeleri ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Türk mutfak kültürü ve yemekleri araştırmacısı olan Nevin Halıcı, türkücü Mustafa Yıldızdoğan, Konyasporlu futbolcular Ömer Ali Şahiner ve Milosevic oldu.

RIFAT YARIŞMAYA VEDA ETTİ
Geçtiğimiz haftaki bölümde yarışmaya veda eden isim Yasin Obuz olmuştu. Bu haftaki bölümde ise Masterchef Türkiye'de eleme yarışmasında yapılacak yemeği Danilo Şef seçti. Fransız mutfağından Tournedos Alla Rossini yapan adaylar arasından Rıfat elendi. Güzide ise son 5'e kalan isim oldu.