Deniz Akkaya’dan Selin Ciğerci’ye: En azından fuhuştan kurtuldu

Eski manken Deniz Akkaya ve sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci arasında yaşanan gerginlikte sular durulmuyor. Akkaya, kendisinin Ciğerci'yle kişisel bir sorunu olamayacağını belirterek, "O en azından fuhuştan kurtuldu. Ben o fuhuştan kurtulup böyle bir yola girdiği için onu çok takdirle karşılıyorum" dedi.

19 Eylül 2020 Cumartesi 15:12 | Son Güncelleme: 19 Eylül 2020 Cumartesi 15:14
Deniz Akkaya’dan Selin Ciğerci’ye: En azından fuhuştan kurtuldu

Deniz Akkaya, geçen gün Maslak’ta objektiflere yansıdı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan eski manken, beş yıl önce cinsiyet değiştirme ameliyatı ile kadın olan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Deniz Akkaya sunuculuğunu yaptığı programda çocuk sahibi olmak isteyen Selin Ciğerci’nin Bodrum’daki evinde eltisi diye tanıtarak bir kadına taşıyıcı annelik yaptırdığını söylemişti. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan Ciğerci ile Akkaya, laf dalaşına girmişti. “Senin çocuğun olmaz” sözünü duyan Ciğerci, “Sana ne” diyerek sert çıkışmıştı.

Magazinburada’ya konuşan Deniz Akkaya, Ciğerci ile kendisinin kişisel bir sorunu olamayacağını belirterek, “Medeni kanunu iyice okudum. Kanunun izin vermediği bir durum gelişmiş. Bunu sosyal medyada kitleye sahip olabilmek için yapan bir kişinin durdurmasını istedim” dedi.

“BAKKALDAN BİSKÜVİ ALMIYORSUNUZ”

Futbolcu Gökhan Çıra’yla evli olan Selin Ciğerci’nin evlatlık edinme isteği hakkında “Bakkaldan bisküvi almıyorsunuz. Bu ülkenin toplumsal değerleri var. Savcılıktan açılmış olan davanın sonucunda bundan ağlayarak kurtulamaz. Ülkemizde taşıyıcı anneliğin şovu yapılamaz. Burası muz cumhuriyeti değil. Evlat edinmek için bazı kaideler gerekmektedir” yorumunu yaptı.

“TAKDİRLE KARŞILIYORUM”

Selin Ciğerci’nin iş hayatına atılmasını desteklediğini tekrar belirten sunucu, “Trans bireylerin kendilerine iş verilmediği için fuhşa meyil etmek zorunda olduklarını biliyorum. O en azından fuhuştan kurtuldu. Ben o fuhuştan kurtulup böyle bir yola girdiği için onu çok takdirle karşılıyorum. Ama tekrar ediyorum, devlet annelik ve babalık için net şekilde kuralları çizmiştir. Ben de sadece bunları söyledim” şeklinde konuştu.

CİĞERCİ, AKKAYA HAKKINDA TEDBİR KARARI ALDIRDI

Avukatı aracılığıyla İstanbul 1. Aile Mahkemesi’ne başvuran Selin Ciğerci, kanunda şiddet olarak tanımlanan tutum ve davranışlara maruz kaldığı gerekçesiyle önleyici tedbir kararı alınmasını talep etti.

 

Deniz Akkaya