Konya İnanç

Vitor Pereira’nin Rıza Çalımbay’a 3 sürprizi olacak

09 Eylül 2021 Perşembe 14:39 | Son Güncelleme: 09 Eylül 2021 Perşembe 14:40

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, Sivasspor maçına yeni transferleri hazırlıyor… Portekizli teknik adam oynayarak gelen Crespo, Rossi ve Berisha’yı 11’de kullanmayı planlıyor. Meyer ise henüz hazır olmadığı için en fazla kulübede kalacak.

Pereira defanstaki Kim, Szalai ve Tisserand’ı bozmayacak. Orta sahada Gustavo’nun yanına Zajc ya da Sosa’yı değil Crespo’yu monte edecek.
Forvet arkasında ise Muhammed’in forması Rossi’ye gidecek. İrfan Can ile Mesut Özil’den hangisinin diğer isim olacağına Pereira karar verecek. Forvette ise Uruguay’dan son dakika dönecek Valencia riske edilmeyecek. Yeni transfer Berisha en uçta yer alacak.

Altay
Kim, Szalai, Tisserand
Osayi-Samuel, Luiz Gustavo, Crespo, Ferdi
Rossi, İrfan Can
Berisha

Ali Koç herkesi bir araya topladı! Aba altından sopa gösterdi!

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç geçen sezon Sivasspor maçında yaşanan facianın arkasından verdiği sözü tuttu… şampiyonluğun kaybedildiği o mağlubiyetin sorumlusu olarak gördüğü başta Emre Belözoğlu ve ekibi ile Ozan, Caner ve Gökhan Gönül gibi oyunculara yol verdi.

Scout ekibinin keşifleri Kim min-Jae, Burak, Serdar Dursun’u, forvet aranırken Rogon’un teklif ettiği Berisha ile yanında bonusu Meyer’i ve Vitor Pereira’nın kontenjanından Crespo ile Diego Rossi’yi transfer etti.

Ali Koç, Vitor Pereira ve eski ve yeni oyuncular dahil herkesi bir araya topladı. “Hoşgeldiniz” yemeği verdi. Bu yemekte Başkan Koç, Pereira ve yeniler dahil herkese hoşgeldin konuşması yaptı. Bu sezon şampiyon olmak istediklerini, kendilerinin bu yüzden Fenerbahçe’de olduklarından bahsetti.

Başkan Koç ilk ciddi sınavlarını Sivasspor’a karşı vereceklerini söyledi. Bu maçın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Geçen sezon yaşananlardan bahsetti. Yıldız olarak görünen pek çok ismin o maçtaki performansları yüzünden şimdi burada olmadıklarını anlattı. Tüm takıma, “bu sizin ilk büyük sınavınız” dedi. Mutlak galibiyet istedi.

Vitor Pereira’dan şok çıkış! “Mesut Özil değil Messi olsa”

Vitor Pereira, Başkan Ali Koç’un favori teknik direktörü değildi. Hatta ilk 10 sırada da adı yer almıyordu. Ancak teklif götürülen isimlerin tek tek olumsuz cevap vermesi, Pereira’nın da “yarım kalan işi bitirmeye geliyorum…” demesiyle ibre kendisine döndü.

Ali Koç ilk etapta Vitor Pereira’ya çok sıcak değildi. Ancak konuşmaları, futbola bakışı, gençlere olan yaklaşımı hepsi üst üste gelince Portekizli teknik adama ısındı.
İpleri eline verdi.

Pereira gelir gelmez bir önceki dönemde kendi oynattığı oyunu eleştiren Volkan Demirel’in ipini çekti. Ardından yönetimle arasında isim istemediği için Volkan Ballı’yı elemine etti.

Ali Koç’un; Ozan, Caner ve Gökhan Gönül temizliğinin yanına Adem, Dirar, Thiam, Sadık, Samatta ve Lemos’u da ekledi.

Pereira’nın ipleri eline aldığı iki olay oldu. Bunlardan birincisi yönetimin anlaştığı Caulker için, “onunla olmaz. Gitsin” deyip, Kim’i aldırması ve Muhammed’i oynatıp, Mesut Özil’i kulübeye çekmesi oldu.

Caulker konusunda gelen “bir deneyelim” sözü ile “Mesut bu takımın kaptanı” sözlerine sert cevaplar verdi. “Fenerbahçe deneme yanılma yeri değildir” ile “Mesut değil Messi olsa eğer hazır değilse oynamaz. Muhammed’i oynatmazsam haksızlık” diyerek kestirip attı.

Riskleri alırken skorlar da gelince pek çoklarına göre gereksiz olan Crespo ve Diego Rossi transferlerinin bitirilmesini sağladı.

İşte Fenerbahçe’nin River Plate’nin sol bekine yaptığı teklif

Arjantin’in Ole gazetesi Fenerbahçe’nin River Plate’nin sol beki Fabrizio Angileri için yaptığı teklifi açıkladı…

Hector Salerno imzalı haberde; River Plate güçlü durdu. Olympiakos, 27 yaşındaki sol bekin yüzde 100’ü için 4 milyon Doları, Fenerbahçe yüzde 100’u için 6 milyon Dolar, İspanyol Getafe ise haklarının yüzde 80'i için 5 milyon Euro) teklif etti. Ancak Gallardo’nun ekibi hiç birisini kabul etmedi. En azından yıl sonuna kadar Angileri takımda kalacak. Ancak oyuncu bu iyi seviyesini korursa, bir sonraki pazarda Avrupa kulüplerinin radarında olmaya devam edebilir.

10 numara 10 yıldız Fenerbahçe! Mühendislik harikası

Emre Belözoğlu’nun kadro mühendisliğini, “felaket” olarak değerlendiren Vitor Pereira, kendi 3-4-2-1 sistemine uygun bir oyuncu grubu kurdu. Özellikle 8 ve 10 numara mevkilerinde fazlalık oldu. Sağ ve sol bek ile ön liberoda tek bir isim kalması dikkat çekti.

Fenerbahçe’nin elinde özellikle 10 numara oynayabilecek; daha önce oynamış, bu mevkide çok başarılı olmuş isim dolu.

Mesut Özil (Alman Milli Takımı, Real Madrid ve Arsenal), Pelkas (Yunan Milli Takımı, PAOK ve Fenerbahçe), İrfan Can (Türk Milli Takımı, Başakşehir), Sosa (Arjantin Milli Takımı, Milan, Beşiktaş ve Trabzonspor), Zajc (Sloven Milli, Empoli, Genoa), Muhammed (Türkiye U-21 Milli Takımı ve Fenerbahçe), Mert Hakan (Sivasspor), Meyer (Alman Milli Takımı, Schalke ve Crystal Palace) ile Diego Rossi (LAFC) kariyerlerinde 10 numara oynadılar.

Kaleciler. Altay, Berke
4 stoper: Szalai, Tisserand, Serdar, Kim
Sol bek: Novak
Sağ bek: Nazım
Ön libero: Luiz Gustavo
8 numara: İrfan Can, Zajc, Sosa, Crespo, Muhammedi
10 numara: Pelkas, Mesut, Mert Hakan, Meyer, Arda
Sol açık: Rossi, Burak
Sağ açık: Ferdi, Osayi-Samuel
Forvet: Berisha, Valencia, Serdar.

loading...